Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 NPA Lincoln Zietsman Blanco PS 730 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:13:16 0:13:16
2 35 Loghann Tilsley Stellenbosch Waldorf PS 762 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:14:00 0:14:00
3 32 Jean Hamman Eikestad PS 743 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:14:06 0:14:06
4 30 Nico De Nysschen Kenridge PS 766 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:14:09 0:14:09
5 28 Ryan Koorzen Eversdal PS 728 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:14:14 0:14:14
6 26 Neil Hoepfner Eversdal PS 769 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:14:52 0:14:52
7 24 Mickel Retief Kenridge PS 752 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:14:53 0:14:53
8 22 Zak Van Eeden Gene Louw PS 709 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:00 0:15:00
9 20 Erik Van Zyl Hugenote PS 737 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:09 0:15:09
10 18 Naude Stroebel Kenridge PS 764 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:41 0:15:41
11 17 Caleb Hunter Sun Valley PS 716 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:43 0:15:43
12 16 Michael Yeates Forres Prep 760 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:46 0:15:46
13 15 Christian Jacobus Hodgson Joubert Rijk Tulbagh PS 767 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:47 0:15:47
14 14 Tristan Compton Melkbosstrand Private PS 736 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:49 0:15:49
15 13 troy williams Melkbosstrand Private PS 747 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:50 0:15:50
16 12 Christof Fourie Gene Louw PS 712 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:15:53 0:15:53
17 11 Carlo Esterhuyse Eversdal PS 727 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:16:11 0:16:11
18 10 Ruben Kleynscheldt Durbanville PS 742 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:16:13 0:16:13
19 9 Henro Fourie Gene Louw PS 745 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:16:39 0:16:39
20 8 Daniel Willemburg Eversdal PS 754 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:16:46 0:16:46
21 7 Tristan McGiven Kenridge PS 744 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:13 0:17:13
22 6 Benjamin Bosch Beaumont PS 723 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:22 0:17:22
23 5 Geoffrey Collins Stellenbosch Waldorf PS 763 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:28 0:17:28
24 NPA Paulus Janse van Rensburg Home school PS 725 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:30 0:17:30
25 4 Herman du Preez Gene Louw PS 705 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:37 0:17:37
26 3 Ruhann Slabber Gene Louw PS 746 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:39 0:17:39
27 2 Christiaan Human Eversdal PS 759 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:42 0:17:42
28 NPA Aaron Barton Home school PS 724 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:44 0:17:44
29 1 Gary Weyers Eversdal PS 729 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:48 0:17:48
30 1 Lian de Jager Durbanville PS 706 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:17:57 0:17:57
31 1 Stephan Claassen Kenridge PS 726 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:18:06 0:18:06
32 1 Ivan Malan Eversdal PS 768 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:18:08 0:18:08
33 1 Christian Rosslee Eversdal PS 734 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:18:17 0:18:17
34 1 Joshua Loos SACS College PS 740 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:18:19 0:18:19
35 1 Tjaart Badenhorst Kenridge PS 761 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:18:29 0:18:29
36 1 William Walker Kenridge PS 704 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:18:31 0:18:31
37 1 Justin Du Plessis Durbanville PS 441 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:20:58 0:20:58
38 1 Alec Vosloo Gene Louw PS 707 Sub Nipper Boys SNB 3 09:00:00 09:23:31 0:23:31
39 1 Kyle Rosslee Eversdal PS 735 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:12:03 0:12:03
40 1 Tristan Alexander Donian Beaumont PS 701 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:12:16 0:12:16
41 1 Kai Williams Melkbosstrand Private PS 748 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:13:14 0:13:14
42 1 Joshua Horn Somerset College PS 708 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:13:19 0:13:19
43 1 Damien Steenkamp Gordons Bay PS 756 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:13:28 0:13:28
44 1 Reece Van Staden Kenridge PS 749 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:13:40 0:13:40
45 1 Naythan de Vos Beaumont PS 442 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:13:49 0:13:49
46 1 Canaan Boddy Durbanville PS 444 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:04 0:14:04
47 1 Janco Van Rensburg Eversdal PS 714 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:07 0:14:07
48 1 Tristan Joubert Gene Louw PS 715 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:10 0:14:10
49 1 Altus Maas Gene Louw PS 440 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:11 0:14:11
50 1 Reuben Brits De Hoop PS 750 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:13 0:14:13
51 1 Deon Pieterse Eversdal PS 718 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:30 0:14:30
52 1 Chris Ruiter Eversdal PS 446 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:14:48 0:14:48
53 1 Ethan Redmond Durbanville PS 755 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:15:20 0:15:20
54 1 Meurant JNR Botha Stellenbosch PS 741 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:15:56 0:15:56
55 1 Paul van Jaarsveld Eversdal PS 765 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:15:58 0:15:58
56 1 Heino Huckstedt Kenridge PS 722 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:16:03 0:16:03
57 1 Jannus Bredenkamp Courtrai PS 702 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:16:43 0:16:43
58 1 Hanno van der Merwe Gene Louw PS 443 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:17:59 0:17:59
59 1 Aldo du Toit Eversdal PS 731 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:18:02 0:18:02
60 1 Tian Jobanputra Sun Valley PS 732 Sub Nipper Boys SNB 2 09:00:00 09:18:04 0:18:04
61 1 Ruan Ackermann Eikestad PS 757 Sub Nipper Boys SNB 1 09:00:00 09:05:35 0:05:35
62 1 Ulrich Engelbrecht Gene Louw PS 703 Sub Nipper Boys SNB 1 09:00:00 09:07:01 0:07:01
63 1 Ruben de Swardt Gene Louw PS 739 Sub Nipper Boys SNB 1 09:00:00 09:08:03 0:08:03
64 1 Wiaan Viktor Eversdal PS 738 Sub Nipper Boys SNB 1 09:00:00 09:10:40 0:10:40
65 1 Ross Tilling Eversdal PS 713 Sub Nipper Boys SNB 1 09:00:00 09:16:51 0:16:51
NPA Philip van Staden Eversdal PS 445 Sub Nipper Boys SNB - - - DNF
NPA Paul De Villiers Eversdal PS 831 Sub Nipper Boys NB - - - DQ
1 NPA Janie Maritz Blanco PS 678 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:21:16 0:17:16
2 15 Keilah-Naomi Holthuis Beaumont PS 679 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:22:05 0:18:05
3 12 Catalina Rose Lamers Somerset College PS 677 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:22:24 0:18:24
4 10 Adri Hugo Worcester Noord PS 685 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:22:27 0:18:27
5 NPA Danicke Du Plooy Blanco PS 675 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:23:09 0:19:09
6 8 Erin Botha Kenridge PS 676 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:23:26 0:19:26
7 7 Karli Erasmus De Hoop PS 684 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:23:51 0:19:51
8 6 Jemma Pope Durbanville PS 686 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:24:30 0:20:30
9 5 Louise De Wet Swellendam PS 672 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:24:41 0:20:41
10 4 Kendra Kitching Kenridge PS 682 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:24:43 0:20:43
11 3 Lianca Groenewald Gene Louw PS 674 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:26:07 0:22:07
12 2 Tegan Garton Gene Louw PS 681 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:28:54 0:24:54
13 1 Savannah Danielle Samuels-Bronee Kenridge PS 680 Sub Nipper Girls SNG 3 09:04:00 09:30:33 0:26:33
14 1 Lia Grace Steffen Gene Louw PS 670 Sub Nipper Girls SNG 2 09:04:00 09:22:29 0:18:29
15 1 Lisa Bosch Beaumont PS 671 Sub Nipper Girls SNG 2 09:04:00 09:23:02 0:19:02
16 NPA Nina van Niekerk Blanco PS 673 Sub Nipper Girls SNG 1 09:04:00 09:12:25 0:08:25
1 35 Robert Nieuwenhuizen Worcester Noord PS 837 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:46:06 0:16:06
2 32 Zak Jones Kenridge PS 786 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:46:09 0:16:09
3 30 samuel cleary Paarl Boys PS 830 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:46:18 0:16:18
4 28 Greagan Tilsley Stellenbosch Waldorf PS 917 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:46:20 0:16:20
5 26 Jordan Eric Bridger Robertson PS 913 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:04 0:17:04
6 24 Sean Kavanagh Curro Hermanus PS 788 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:10 0:17:10
7 22 Luke-John Els Durbanville PS 887 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:12 0:17:12
8 20 Liam Henning Durbanville PS 777 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:19 0:17:19
9 18 Thom De Jager Sun Valley PS 921 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:28 0:17:28
10 17 Connor Kitching Kenridge PS 911 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:35 0:17:35
11 16 luke pelteret Worcester Noord PS 843 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:39 0:17:39
12 15 Marcel Fourie (Steenkamp) Eversdal PS 901 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:53 0:17:53
13 14 Juan Vivier Kenridge PS 846 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:47:57 0:17:57
14 13 Eduard David Kriel Venter Totius PS 910 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:08 0:18:08
15 12 PG Groenewald Gene Louw PS 793 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:09 0:18:09
16 11 Adrian Le Roux Durbanville PS 778 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:16 0:18:16
17 10 Jean Coetzee Kenridge PS 885 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:25 0:18:25
18 9 Juan Odendaal Eikestad PS 936 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:33 0:18:33
19 8 Likho Mayekiso Songo PS 849 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:35 0:18:35
20 7 Jayden Lagesse Camps Bay PS 781 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:37 0:18:37
21 6 Sebastian Dreyer Durbanville PS 798 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:40 0:18:40
22 5 Christiaan Van Niekerk Durbanville PS 852 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:44 0:18:44
23 4 Henri Grove Durbanville PS 776 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:50 0:18:50
24 3 Aidan Redmond Durbanville PS 915 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:53 0:18:53
25 2 Philip Venter Eikestad PS 790 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:48:55 0:18:55
26 1 Johan Pieterse Totius PS 909 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:49:36 0:19:36
27 1 Gian Van Eeden Gene Louw PS 782 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:49:44 0:19:44
28 1 Emil Rossle De Hoop PS 774 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:49:55 0:19:55
29 1 Jadon Hunter Sun Valley PS 791 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:50:23 0:20:23
30 1 Aiden Cox Ambleside PS 919 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:50:46 0:20:46
31 1 Ben le Roux Eversdal PS 903 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:51:01 0:21:01
32 1 Clayton Korff Eversdal PS 775 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:51:04 0:21:04
33 1 Daniel Steffen Gene Louw PS 770 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:51:08 0:21:08
34 1 Dawid Groeneveld Stellenbosch PS 773 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:51:17 0:21:17
35 1 Thomas Naude Eversdal PS 875 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:51:19 0:21:19
36 1 Arno Coetzer De Hoop PS 918 Nipper Boys NB 4 09:30:00 09:51:30 0:21:30
37 1 Fabian Adams Prochorus PS 808 Nipper Boys NB 4 09:30:00 10:13:58 0:43:58
38 1 Phillip Coetzee Eversdal PS 914 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:46:41 0:16:41
39 1 Yanos Molnar Eversdal PS 771 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:46:42 0:16:42
40 1 Juan Joubert Eversdal PS 931 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:46:45 0:16:45
41 1 Thomas Van der Merwe Goodwood Park PS 785 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:07 0:17:07
42 1 Rico Esterhuyse Eversdal PS 834 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:14 0:17:14
43 1 Liam Van Rensburg Durbanville PS 795 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:24 0:17:24
44 1 Tian Henry Ferreira Stellenbosch PS 930 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:29 0:17:29
45 1 Daniel Stokell Kenridge PS 797 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:31 0:17:31
46 1 Henning Van Niekerk Durbanville PS 787 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:33 0:17:33
47 1 Salo Schoeman Totius PS 779 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:45 0:17:45
48 1 Chris Groeneveld Stellenbosch PS 772 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:47 0:17:47
49 1 Divan Du Plooy Mikro Kuilsrivier PS 906 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:49 0:17:49
50 1 Lance Isaacs Parow East PS 783 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:51 0:17:51
51 1 Andre Kirschstein Wellington PS 925 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:47:58 0:17:58
52 1 Daniel Mongie Eversdal PS 789 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:07 0:18:07
53 1 Jonathan Engelbrecht Gene Louw PS 796 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:12 0:18:12
54 NPA Joshua Barton Home school PS 822 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:14 0:18:14
55 1 Ethan Casteling Kenridge PS 935 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:19 0:18:19
56 1 Zachree Bergstedt Firgrove PS 839 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:27 0:18:27
57 1 Likhona Tomose Prochorus PS 819 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:31 0:18:31
58 1 Jackwin Olyn Prochorus PS 799 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:42 0:18:42
59 1 Altus Roux Gene Louw PS 933 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:46 0:18:46
60 1 Jaco De Wet Swellendam PS 780 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:48 0:18:48
61 1 Michael Skeeles Rhenish PS 836 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:51 0:18:51
62 1 Tristan Bakker Kenridge PS 922 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:54 0:18:54
63 1 Alex Cobb Durbanville PS 820 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:48:56 0:18:56
64 1 Yusuf Karriem Firgrove PS 838 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:49:21 0:19:21
65 1 Benjamin Love Totius PS 851 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:50:48 0:20:48
66 1 Daniel Du Plessis Durbanville PS 927 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:50:54 0:20:54
67 1 Kuyper Albertyn Mikro Kuilsrivier PS 905 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:52:19 0:22:19
68 1 Etienne du Preez Mikro Kuilsrivier PS 907 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:52:22 0:22:22
69 1 AJ van Daleen Gene Louw PS 923 Nipper Boys NB 3 09:30:00 09:53:47 0:23:47
70 1 Suleiman De Jongh Schotsche Kloof PS 794 Nipper Boys NB 2 09:30:00 09:48:06 0:18:06
71 1 Divan du Toit Eversdal PS 848 Nipper Boys NB 1 09:30:00 09:38:28 0:08:28
1 15 Kelly Mall Bouberg Ridge PS 647 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:48:58 0:13:58
2 12 Isabel Lutz Eikestad PS 644 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:49:09 0:14:09
3 10 Kiera Frances Bowker Robertson PS 652 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:49:37 0:14:37
4 NPA Anje van Niekerk Blanco PS 645 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:49:53 0:14:53
5 NPA Tayla Byrne Home school PS 655 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:50:26 0:15:26
6 8 Zoe Green Kenridge PS 646 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:51:38 0:16:38
7 7 Rabeeah Darries Firgrove PS 642 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:51:40 0:16:40
8 6 Naeema Thompson Firgrove PS 640 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:53:06 0:18:06
9 NPA Kayla Zietsman Blanco PS 648 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:53:18 0:18:18
10 5 Miche Williams Firgrove PS 641 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:53:41 0:18:41
11 4 Tara Lennitch Firgrove PS 643 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:54:02 0:19:02
12 3 Danelle Immelman Hugenote PS 654 Nipper Girls NG 3 09:35:00 09:54:47 0:19:47
13 2 Chrystal Klaasen Firgrove PS 653 Nipper Girls NG 2 09:35:00 09:50:12 0:15:12
14 1 Kari Pieterse Eversdal PS 651 Nipper Girls NG 2 09:35:00 09:50:58 0:15:58
1 35 Alec Coleske Kenridge PS 575 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:19:18 0:19:18
2 32 Philip van Schalkwyk Eikestad PS 598 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:19:23 0:19:23
3 30 JC Koegelenberg Worcester Noord PS 584 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:19:25 0:19:25
4 28 Luke Craig Kavanagh Curro Hermanus PS 600 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:19:26 0:19:26
5 26 Hendre De Villiers Durbanville PS 570 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:19:30 0:19:30
6 24 Eduan Vosloo Eversdal PS 604 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:19:31 0:19:31
7 22 Vincent Van Rensburg Eversdal PS 605 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:07 0:20:07
8 20 Stefan Du Preez Mikro Kuilsrivier PS 597 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:08 0:20:08
9 18 Luc Mouton Eversdal PS 607 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:09 0:20:09
10 17 Theodore Moss Rhenish PS 622 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:20 0:20:20
11 16 Henry Owens Melkbosstrand Private PS 556 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:22 0:20:22
12 15 Corne Erasmus Hermanus PS 585 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:23 0:20:23
13 14 Wicus Marais Melkbosstrand Private PS 560 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:24 0:20:24
14 NPA Seth Barton Home school PS 576 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:31 0:20:31
15 13 Matt Laughton Kenridge PS 620 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:20:49 0:20:49
16 12 Ruan Badenhorst Eversdal PS 551 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:21:09 0:21:09
17 11 Pieter Heyns Van Riebeeckstrand PS 579 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:21:30 0:21:30
18 10 Lakhanya Skhobongwane Songo PS 564 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:21:37 0:21:37
19 9 Luke Keyser Hendrik Louw PS 557 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:21:49 0:21:49
20 8 Lood Goosen Wellington PS 571 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:21:55 0:21:55
21 7 Christian Naude Eversdal PS 602 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:02 0:22:02
22 6 Ethan Marais Durbanville PS 626 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:16 0:22:16
23 5 Ben van Dalen Gene Louw PS 619 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:25 0:22:25
24 4 Joachim Frederick Cilliers Melkbosstrand Private PS 580 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:29 0:22:29
25 3 Jean Marc Surridge Applewood PS 582 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:36 0:22:36
26 2 Xander van der Merwe Mikro Kuilsrivier PS 566 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:44 0:22:44
27 1 connor solomon De Kuilen PS 581 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:46 0:22:46
28 NPA Ivan Koen Blanco PS 601 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:22:53 0:22:53
29 1 Richard Skeeles Rhenish PS 588 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:23:00 0:23:00
30 1 Marcus Schoeman Totius PS 583 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:23:30 0:23:30
31 1 Zander Andreas van Lill Durbanville PS 587 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:23:34 0:23:34
32 1 Shane Romanes De Hoop PS 621 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:23:47 0:23:47
33 1 Liam Kannemeyer Kenridge PS 569 Sprog Boys SB 5 10:00:00 10:24:11 0:24:11
34 1 Rowan Williams Firgrove PS 591 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:21 0:19:21
35 1 Jared Murray Gene Louw PS 552 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:24 0:19:24
36 1 Ti Lennitch Firgrove PS 590 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:28 0:19:28
37 1 Joshua Venter Eversdal PS 612 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:32 0:19:32
38 1 Noah Love Totius PS 596 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:33 0:19:33
39 1 Luan Van der Merwe Goodwood Park PS 592 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:36 0:19:36
40 1 Ruben Oodendaal Eversdal PS 616 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:37 0:19:37
41 1 Marc Truscott Rhenish PS 573 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:39 0:19:39
42 1 Nicolas Oosthuizen Kenridge PS 613 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:19:56 0:19:56
43 1 Andrew Williams Firgrove PS 561 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:17 0:20:17
44 1 Jan Lutz Eikestad PS 595 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:19 0:20:19
45 1 Zain Van der merwe Melkbosstrand Private PS 609 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:21 0:20:21
46 1 Kyle Hess Montagu PS 565 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:34 0:20:34
47 1 Theo Kilian Stellenbosch PS 553 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:36 0:20:36
48 1 Joshua Erasmus Worcester Noord PS 615 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:47 0:20:47
49 1 Jakobus van Schalkwyk Eversdal PS 562 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:20:50 0:20:50
50 1 Qhamani Jamani Prochorus PS 572 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:21:43 0:21:43
51 1 Charl De Waal Beaumont PS 623 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:21:50 0:21:50
52 1 Zach De Kock Bridge House PS 586 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:21:51 0:21:51
53 1 Henco Janse van rensburg Totius PS 628 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:21:56 0:21:56
54 1 Thomas Hall Kenridge PS 624 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:22:06 0:22:06
55 NPA Stephanus Daniël Otto Blanco PS 618 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:22:18 0:22:18
56 1 Douw Odendaal Eversdal PS 617 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:22:52 0:22:52
57 1 Joshua Rautenbach Melkbosstrand Private PS 554 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:22:56 0:22:56
58 1 Ethan Hunter Sun Valley PS 568 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:23:18 0:23:18
59 1 JD van der Merwe Eversdal PS 608 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:23:20 0:23:20
60 1 Kristian Mongie Eversdal PS 603 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:23:33 0:23:33
61 1 Luan Matthee Worcester Noord PS 558 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:23:46 0:23:46
62 NPA Divan Pieters Blanco PS 550 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:24:19 0:24:19
63 1 Etienne Botes Eversdal PS 599 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:25:04 0:25:04
64 1 Ben Pretorius Kenridge PS 625 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:25:15 0:25:15
65 1 Javier De Oliveira Melkbosstrand Private PS 610 Sprog Boys SB 4 10:00:00 10:25:55 0:25:55
66 NPA Hanno Maritz Blanco PS 567 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:17:31 0:17:31
67 1 Wiehan De Swardt Gene Louw PS 606 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:19:19 0:19:19
68 1 Eden Hellawell Gene Louw PS 577 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:19:29 0:19:29
69 1 Liam Vosloo SNAP Academy 559 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:19:34 0:19:34
70 1 Hughan Crouse Rhenish PS 627 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:19:38 0:19:38
71 1 Ronan Steenkamp Gordons Bay PS 614 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:20:04 0:20:04
72 1 Byron Garton Gene Louw PS 611 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:21:11 0:21:11
73 1 Mario Potgeter Durbanville PS 574 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:21:12 0:21:12
74 1 Amila Mntuyedwa Songo PS 563 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:22:07 0:22:07
75 1 Talin Hellawell Gene Louw PS 578 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:22:23 0:22:23
76 1 Dieter Huckstedt Kenridge PS 555 Sprog Boys SB 3 10:00:00 10:22:55 0:22:55
1 15 Olivia Penfold Durbanville PS 482 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:21:25 0:16:25
2 12 Angeliq Coetzer Beaumont PS 475 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:21:47 0:16:47
3 10 Jessie Munton Camps Bay PS 486 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:21:52 0:16:52
4 8 Emily Rogers Curro Century City PS 485 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:21:59 0:16:59
5 7 Christelle Joubert Rijk Tulbagh PS 489 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:22:01 0:17:01
6 NPA Mienke Boshoff Blanco PS 470 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:22:20 0:17:20
7 6 Megan Scholtz Kenridge PS 474 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:22:21 0:17:21
8 5 Amelie Owens Melkbosstrand Private PS 473 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:22:50 0:17:50
9 4 Monita Braaf Firgrove PS 481 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:23:38 0:18:38
10 3 hayley richards Worcester Noord PS 487 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:23:40 0:18:40
11 2 Shelby Rosslee Eversdal PS 484 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:24:21 0:19:21
12 1 Elene' Vosloo Eversdal PS 479 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:25:17 0:20:17
13 1 Gabriella Schofmann Rhenish PS 480 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:25:30 0:20:30
14 1 Shannon Spangenberg Kenridge PS 491 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:26:05 0:21:05
15 1 ANKE MOSTERT Worcester Oos PS 478 Sprog Girls SG 4 10:05:00 10:26:14 0:21:14
16 1 Keziah Burrows Firgrove PS 476 Sprog Girls SG 3 10:05:00 10:21:27 0:16:27
17 1 Louisa Groeneveld Stellenbosch PS 471 Sprog Girls SG 3 10:05:00 10:21:28 0:16:28
18 1 Zané Esterhuizen Gene Louw PS 477 Sprog Girls SG 3 10:05:00 10:21:32 0:16:32
19 1 Liane Hanekom Gene Louw PS 488 Sprog Girls SG 3 10:05:00 10:21:41 0:16:41
20 1 Sune Joubert Eversdal PS 490 Sprog Girls SG 3 10:05:00 10:21:44 0:16:44
1 15 Zizo Tshingana Songo PS 515 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:05:52 0:35:52
2 12 Roche Malherbe Kenridge PS 509 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:07:16 0:37:16
3 10 Jacobus Johannes Van Noordwyk Curro Hermanus PS 507 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:08:59 0:38:59
4 8 Dirk Laubscher Hugenote PS 511 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:09:24 0:39:24
5 7 Nazeer Isaacs Worcester PS 518 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:09:33 0:39:33
6 6 Olof Erasmus Mikro Kuilsrivier PS 521 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:09:35 0:39:35
7 5 Petrus Swart Mikro Kuilsrivier PS 520 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:12:10 0:42:10
8 4 Carl Braaf Firgrove PS 513 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:12:11 0:42:11
9 3 Jg Wegner Panorama PS 504 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:16:01 0:46:01
10 2 Corbin Van Rensburg Firgrove PS 512 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:17:28 0:47:28
11 1 Christiaan Johan De Wet Hermanus PS 510 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:17:54 0:47:54
12 1 Andrew Wittridge Beaumont PS 502 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:17:55 0:47:55
13 1 Marco Meyer Worcester PS 514 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:19:21 0:49:21
14 1 Marco Benade Kenridge PS 503 Sub Junior Boys A JBA 3 10:30:00 11:22:05 0:52:05
15 1 Alex van Zyl Kenridge PS 516 Sub Junior Boys A JBA 2 10:30:00 11:08:10 0:38:10
16 1 Nicolas Prinsloo Panorama PS 505 Sub Junior Boys A JBA 1 10:30:00 10:46:58 0:16:58
1 15 Kayleigh Scholtz Kenridge PS 453 Sub Junior Girls A JGA 2 10:35:00 11:02:00 0:27:00
2 NPA Chandre Boshoff Blanco PS 450 Sub Junior Girls A JGA 2 10:35:00 11:03:58 0:28:58
3 12 Erin Jones Kenridge PS 451 Sub Junior Girls A JGA 2 10:35:00 11:05:21 0:30:21
4 10 Danielle Claassen Kenridge PS 452 Sub Junior Girls A JGA 2 10:35:00 11:11:38 0:36:38
5 NPA Megan Byrne Home school PS 455 Sub Junior Girls A JGA 2 10:35:00 11:12:31 0:37:31
6 8 Zulfaa Darries Firgrove PS 457 Sub Junior Girls A JGA 2 10:35:00 11:12:32 0:37:32
7 7 Mellissa Bheme Firgrove PS 454 Sub Junior Girls A JGA 1 10:35:00 11:06:11 0:31:11
1 NPA JULIAN BUNGE Oakhill Knysna College 407 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:30:37 0:30:37
2 35 Aidan Penfold Paul Roos Gimnasium HS 398 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:30:39 0:30:39
3 32 Justin Chesterton Wynberg Boys HS 405 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:31:21 0:31:21
4 30 Philip Kotze Durbanville HS 384 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:31:49 0:31:49
5 28 Tristan Link Paul Roos Gimnasium HS 389 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:32:21 0:32:21
6 26 Morne Immelman Hugenote HS 399 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:32:55 0:32:55
7 24 Christiaan Smit Durbanville HS 390 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:33:10 0:33:10
8 22 Kai von During SACS College HS 419 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:33:46 0:33:46
9 20 Michan Van Lill Parel Vallei HS 412 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:33:47 0:33:47
10 18 ROBERT BOUCHER HTS Drostdy 394 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:34:11 0:34:11
11 17 William gordge Paul Roos Gimnasium HS 378 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:34:27 0:34:27
12 16 Kabe Gordon Paul Roos Gimnasium HS 400 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:35:03 0:35:03
13 15 Jacques Robbertze Parel Vallei HS 395 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:35:04 0:35:04
14 14 Richard Muller Paul Roos Gimnasium HS 429 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:35:08 0:35:08
15 13 Marko Olivier HTS Drostdy 424 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:35:32 0:35:32
16 12 Mzwandile Yenzela Songo HS 402 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:35:52 0:35:52
17 11 Dreyer Botma Parel Vallei HS 425 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:36:03 0:36:03
18 10 Janke Janse van Vuuren Paul Roos Gimnasium HS 377 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:36:24 0:36:24
19 9 Ben Lutz Paul Roos Gimnasium HS 404 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:36:25 0:36:25
20 8 Christiaan Human Durbanville HS 408 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:37:04 0:37:04
21 7 Braam Johan van der Merwe HTS Drostdy 401 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:37:05 0:37:05
22 6 Daniel Slabbert HTS Drostdy 387 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:37:08 0:37:08
23 5 Karl Dietrich Reingruber DF Malan HS 422 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:37:34 0:37:34
24 4 Daniel De Vynck Hermanus HS 411 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:37:38 0:37:38
25 3 Leonard James DF Malan HS 379 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:38:28 0:38:28
26 2 Daniel du Toit Montana HS 406 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:38:54 0:38:54
27 1 Fabian Haupt Parel Vallei HS 392 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:39:56 0:39:56
28 1 Nicol Van Rhyn HTS Drostdy 382 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:39:58 0:39:58
29 1 Callaghan Human Durbanville HS 409 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:40:41 0:40:41
30 1 Michael de Beer HTS Drostdy 418 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:40:46 0:40:46
31 1 JJ Oosthuizen Durbanville HS 396 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:40:58 0:40:58
32 1 Joubert Struwig Parel Vallei HS 427 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:41:42 0:41:42
33 1 Daniel de Necker Parel Vallei HS 385 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:41:43 0:41:43
34 1 Tristan Andrew Samuels-Bronee SACS College HS 413 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:42:19 0:42:19
35 1 Matthew Romanes Parel Vallei HS 416 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:42:39 0:42:39
36 1 Christiaan Jacobus Botha DF Malan HS 397 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:42:42 0:42:42
37 1 Joshua Tudor SACS College HS 393 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:42:44 0:42:44
38 1 Roelf van der Merwe HTS Drostdy 391 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:42:50 0:42:50
39 1 Ethan Els Melkbosstrand Private HS 380 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:43:04 0:43:04
40 1 Jaryd Courtney Worcester Gimnasium HS 381 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:44:06 0:44:06
41 1 Ulrich Wait Paul Roos Gimnasium HS 420 Sub Junior Boys B JBB 3 12:00:00 12:46:53 0:46:53
42 1 Melt van der Spuy DF Malan HS 383 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:31:28 0:31:28
43 1 Kyle Ridge Parel Vallei HS 423 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:32:04 0:32:04
44 1 Andre Combrinck HTS Drostdy 414 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:32:06 0:32:06
45 1 Matt Truscott Paul Roos Gimnasium HS 415 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:34:03 0:34:03
46 NPA Kian Theron Abbotsford Christian PS 426 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:34:06 0:34:06
47 1 Shane Wolfswinkel Paul Roos Gimnasium HS 410 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:34:16 0:34:16
48 1 Nicolaas Majewski Parel Vallei HS 428 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:35:14 0:35:14
49 1 Wynand Oberholzer DF Malan HS 388 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:35:38 0:35:38
50 1 Anton Landsberg HTS Drostdy 417 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:44:42 0:44:42
51 1 taireece williams Tafelsig HS 386 Sub Junior Boys B JBB 2 12:00:00 12:49:29 0:49:29
1 15 Andrea Schofmann Rhenish Girls HS 281 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:46:32 0:25:32
2 12 Mikaela Nielsen Rhenish Girls HS 290 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:48:03 0:27:03
3 10 June' Kruger Parel Vallei HS 292 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:48:25 0:27:25
4 NPA Penny Moller Home school HS 288 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:50:47 0:29:47
5 NPA Sorina Venter Outeniqua HS 283 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:51:46 0:30:46
6 8 Mare-Louise Joubert Charlie Hofmeyer HS 291 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:53:20 0:32:20
7 7 Asabonga Nyangiwe Songo HS 287 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:54:50 0:33:50
8 6 Akhona Mtise Songo HS 280 Sub Junior Girls B JGB 2 14:21:00 14:56:14 0:35:14
9 5 Chloe Schwemberger Parel Vallei HS 282 Sub Junior Girls B JGB 1 14:21:00 14:44:38 0:23:38
1 35 Luke Moir SACS College HS 352 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:08:47 0:38:47
2 32 Joshua Burger Parel Vallei HS 349 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:09:38 0:39:38
3 30 WG Van Der Walt Montana HS 325 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:09:57 0:39:57
4 NPA Matthew Leppan Greenwood Bay College HS 337 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:10:49 0:40:49
5 28 Albert Muller Paul Roos Gimnasium HS 322 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:10:51 0:40:51
6 26 Benjamin Te water Parel Vallei HS 302 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:12:44 0:42:44
7 24 Krige Van der Vyver Paul Roos Gimnasium HS 344 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:13:02 0:43:02
8 22 Eben Baasden HTS Drostdy 336 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:13:06 0:43:06
9 20 Botha De Wet HTS Drostdy 341 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:13:11 0:43:11
10 18 Albertus Van Der Merwe Paul Roos Gimnasium HS 300 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:13:12 0:43:12
11 17 Jason De La Harpe Montana HS 342 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:13:39 0:43:39
12 16 Yanre Meyer HTS Drostdy 338 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:14:34 0:44:34
13 15 Emile Burger Parel Vallei HS 313 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:14:35 0:44:35
14 14 De Wet De Villiers Paul Roos Gimnasium HS 333 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:15:36 0:45:36
15 13 Brendan du Plessis Paul Roos Gimnasium HS 316 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:15:37 0:45:37
16 12 Pieter Janse van Rensburg Oakdale HS 310 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:15:41 0:45:41
17 11 Daniel Carr Hermanus HS 347 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:16:15 0:46:15
18 10 Daniel Krige Parel Vallei HS 350 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:16:42 0:46:42
19 9 Renier Loots Montana HS 329 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:16:50 0:46:50
20 8 Albert Verwey DF Malan HS 319 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:16:51 0:46:51
21 7 Kobus Erasmus Parel Vallei HS 307 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:17:18 0:47:18
22 6 Eben Du Plessis Parel Vallei HS 330 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:18:09 0:48:09
23 5 Daniel Wykerd Parel Vallei HS 340 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:18:24 0:48:24
24 4 Marius Kotze HTS Drostdy 331 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:18:35 0:48:35
25 3 Hanno Coetzee Paul Roos Gimnasium HS 326 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:18:47 0:48:47
26 2 Lourens Erasmus Parel Vallei HS 328 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:19:29 0:49:29
27 1 Schalk Willem Zeeman HTS Drostdy 317 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:19:57 0:49:57
28 1 Christopher Van Niekerk HTS Drostdy 345 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:19:59 0:49:59
29 1 Francois Le Roux HTS Drostdy 320 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:20:06 0:50:06
30 1 George Frederick Botha HTS Drostdy 327 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:20:14 0:50:14
31 1 Corne Eefting Protea Heights Academy HS 304 Youth Men A YMA 4 13:30:00 14:21:19 0:51:19
32 1 Wihan Linde HTS Drostdy 305 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:09:03 0:39:03
33 1 Matthew Clark SACS College HS 354 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:09:14 0:39:14
34 1 Matthew Lochner Paul Roos Gimnasium HS 308 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:09:16 0:39:16
35 1 Samuel Swart Montana HS 335 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:09:44 0:39:44
36 1 Andries Harmse DF Malan HS 306 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:11:01 0:41:01
37 1 Dian Nel Parel Vallei HS 311 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:11:24 0:41:24
38 1 Dawid Nicholas Beukes HTS Drostdy 303 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:12:25 0:42:25
39 1 Jacques Van Eyk Parel Vallei HS 324 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:12:26 0:42:26
40 1 Dawid Walters DF Malan HS 348 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:13:44 0:43:44
41 1 Kobus Dippenaar Brackenfell HS 321 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:13:55 0:43:55
42 1 Iain Flower SACS College HS 315 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:14:12 0:44:12
43 1 Johannes Smuts HTS Drostdy 334 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:14:22 0:44:22
44 1 Jared Le Grange Parel Vallei HS 301 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:14:36 0:44:36
45 1 Luke Torr SACS College HS 353 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:14:56 0:44:56
46 1 Jordan Williams HTS Drostdy 346 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:15:48 0:45:48
47 1 Luke Palm Melkbosstrand Private HS 332 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:21:33 0:51:33
48 1 Sebastien Toussaint Parel Vallei HS 309 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:21:37 0:51:37
49 1 Dylan Janse van Rensburg Parel Vallei HS 351 Youth Men A YMA 3 13:30:00 14:25:20 0:55:20
50 1 Etienne Frank De Jager Durbanville HS 312 Youth Men A YMA 2 13:30:00 14:14:54 0:44:54
51 1 luqmaan de villiers Tafelsig HS 314 Youth Men A YMA 2 13:30:00 14:37:21 1:07:21
52 1 Dylan Malan HTS Drostdy 318 Youth Men A YMA 1 13:30:00 13:46:23 0:16:23
1 15 Stefke Tolmay DF Malan HS 89 Youth Women A YWA 2 14:17:00 14:42:25 0:25:25
2 12 NIENKE MOSTERT HTS Drostdy 86 Youth Women A YWA 2 14:17:00 14:43:13 0:26:13
3 10 Mikayla Forrester Parel Vallei HS 85 Youth Women A YWA 2 14:17:00 14:45:55 0:28:55
4 8 Lorraine Olivier DF Malan HS 90 Youth Women A YWA 2 14:17:00 14:55:28 0:38:28
5 7 Grethe Geringer DF Malan HS 91 Youth Women A YWA 2 14:17:00 14:58:33 0:41:33
1 15 Jamie Penfold Paul Roos Gimnasium HS 227 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:16:42 0:36:42
2 12 Ryan Peter Kellerman Parel Vallei HS 209 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:18:00 0:38:00
3 NPA Tristan Nortje Outeniqua HS 202 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:18:02 0:38:02
4 10 Tjaart Van der Walt Paul Roos Gimnasium HS 200 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:18:02 0:38:02
5 8 Johan Van Zyl HTS Drostdy 230 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:18:13 0:38:13
6 7 George Ducharme Paul Roos Gimnasium HS 220 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:20:03 0:40:03
7 6 Heinie Beukes HTS Drostdy 229 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:20:28 0:40:28
8 NPA Leon Claassen Shalom Academy 210 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:20:44 0:40:44
9 5 Theodore Van Wyk Paul Roos Gimnasium HS 238 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:20:45 0:40:45
10 4 Johan G Wasserman Paul Roos Gimnasium HS 218 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:21:13 0:41:13
11 3 Erik Nielsen Paul Roos Gimnasium HS 231 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:21:49 0:41:49
12 2 Kieran Horsford SACS College HS 213 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:22:13 0:42:13
13 1 James Paul SACS College HS 221 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:22:14 0:42:14
14 1 Ettiene Prak Hermanus HS 233 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:22:15 0:42:15
15 1 Eben Basson Charlie Hofmeyer HS 214 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:23:18 0:43:18
16 1 Piet Brummer Parel Vallei HS 207 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:23:55 0:43:55
17 1 Keegan richards Montana HS 226 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:24:13 0:44:13
18 1 Ziaan Van Zyl Paarl Boys HS 203 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:24:15 0:44:15
19 1 Lendon Louw Prochorus HS 206 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:25:22 0:45:22
20 1 Christo Rall Montana HS 222 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:26:12 0:46:12
21 1 Zander Kruger DF Malan HS 237 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:27:27 0:47:27
22 1 Immelman Goosen Montana HS 224 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:27:46 0:47:46
23 1 Jacobus Schonken Montana HS 225 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:27:51 0:47:51
24 1 Yanik Van Alphen DF Malan HS 236 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:28:13 0:48:13
25 1 Warren Jansen Prochorus HS 205 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:28:14 0:48:14
26 1 Petrus Eric Britz HTS Drostdy 232 Youth Men B YMB 4 12:40:00 13:29:03 0:49:03
27 1 Francois Jacobus Van der Merwe HTS Drostdy 228 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:17:18 0:37:18
28 1 Michael Henry Parel Vallei HS 240 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:17:40 0:37:40
29 1 Duncan Kevin Meaker Parel Vallei HS 242 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:17:42 0:37:42
30 1 Jacques Bredenkamp DF Malan HS 235 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:17:43 0:37:43
31 1 Matthew Turner Dunatos Private HS 201 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:20:23 0:40:23
32 1 Joshua Ellis Parel Vallei HS 208 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:21:18 0:41:18
33 1 Ayola Noyakaza Prochorus HS 204 Youth Men B YMB 3 12:40:00 13:30:30 0:50:30
34 1 adin johnson Tafelsig HS 216 Youth Men B YMB 2 12:40:00 13:20:04 0:40:04
35 1 Devan Berry Tafelsig HS 215 Youth Men B YMB 2 12:40:00 13:20:06 0:40:06
1 15 Michaela Beaton Rhenish Girls HS 191 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:42:56 0:23:56
2 NPA Kirstin Roelofse York HS 184 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:44:24 0:25:24
3 NPA Hannah Moller Home school HS 189 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:44:30 0:25:30
4 12 Anika Claassen DF Malan HS 186 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:45:35 0:26:35
5 10 JEAN-MARIE REYNEKE HTS Drostdy 190 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:46:01 0:27:01
6 8 SURINE VAN TONDER HTS Drostdy 187 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:46:03 0:27:03
7 NPA Mia Bester Outeniqua HS 183 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:46:46 0:27:46
8 NPA Kayla Lubbe Home school HS 239 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:48:58 0:29:58
9 7 Sue-Ann Dreyer Rhenish Girls HS 182 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:49:48 0:30:48
10 6 Michaela O Donoghue Parel Vallei HS 192 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:51:44 0:32:44
11 5 Nina Sterrenberg Paarl Girls HS 181 Youth Women B YWB 2 14:19:00 14:59:16 0:40:16
12 4 anneke strangfeld Paarl Girls HS 185 Youth Women B YWB 2 14:19:00 15:00:29 0:41:29
13 3 Hannah Joa Theron Paarl Girls HS 180 Youth Women B YWB 2 14:19:00 15:03:41 0:44:41
1 35 Johann Trotzky Montana HS 152 Junior Men JM 5 15:00:00 15:47:43 0:47:43
2 32 Joshua De Freitas Parel Vallei HS 160 Junior Men JM 5 15:00:00 15:49:04 0:49:04
3 30 Ico Coetzee Parel Vallei HS 123 Junior Men JM 5 15:00:00 15:49:12 0:49:12
4 NPA Michard Meets Home school HS 112 Junior Men JM 5 15:00:00 15:49:14 0:49:14
5 28 Mulder Oosthuizen DF Malan HS 151 Junior Men JM 5 15:00:00 15:50:12 0:50:12
6 26 Thomas Moss Paul Roos Gimnasium HS 144 Junior Men JM 5 15:00:00 15:50:13 0:50:13
7 24 Rudi Koen Paarl Boys HS 150 Junior Men JM 5 15:00:00 15:50:47 0:50:47
8 NPA Casper Pretorius Shalom Academy 124 Junior Men JM 5 15:00:00 15:51:06 0:51:06
9 22 Hennie Roux Paul Roos Gimnasium HS 128 Junior Men JM 5 15:00:00 15:51:30 0:51:30
10 20 Christiaan De Wet Montana HS 133 Junior Men JM 5 15:00:00 15:51:42 0:51:42
11 NPA Adriaan Venter Outeniqua HS 105 Junior Men JM 5 15:00:00 15:51:43 0:51:43
12 18 Pieter Zirki Du Toit HTS Drostdy 140 Junior Men JM 5 15:00:00 15:52:01 0:52:01
13 17 DANIEL JACOBUS VAN TONDER HTS Drostdy 130 Junior Men JM 5 15:00:00 15:52:04 0:52:04
14 16 Dian Kotze Parel Vallei HS 126 Junior Men JM 5 15:00:00 15:53:10 0:53:10
15 15 Janu Lourens DF Malan HS 121 Junior Men JM 5 15:00:00 15:53:16 0:53:16
16 14 Someleze Nongwe Songo HS 117 Junior Men JM 5 15:00:00 15:53:48 0:53:48
17 13 Jean Esterhuyse Montana HS 110 Junior Men JM 5 15:00:00 15:53:49 0:53:49
18 12 Mc Van Zyl HTS Drostdy 139 Junior Men JM 5 15:00:00 15:53:57 0:53:57
19 11 Callum Forrester Parel Vallei HS 115 Junior Men JM 5 15:00:00 15:54:19 0:54:19
20 10 Juan Louw DF Malan HS 137 Junior Men JM 5 15:00:00 15:54:47 0:54:47
21 9 Gershwin Steyn Prochorus HS 101 Junior Men JM 5 15:00:00 15:57:13 0:57:13
22 8 Grant Keet Parel Vallei HS 162 Junior Men JM 5 15:00:00 15:57:28 0:57:28
23 7 Johann Cloete HTS Drostdy 156 Junior Men JM 5 15:00:00 15:57:31 0:57:31
24 6 De Wet Steyn HTS Drostdy 129 Junior Men JM 5 15:00:00 15:57:32 0:57:32
25 5 Andre Venter Montana HS 138 Junior Men JM 5 15:00:00 15:57:34 0:57:34
26 4 Jean-Louis Strydom Stellenbosch HS 143 Junior Men JM 5 15:00:00 15:58:09 0:58:09
27 3 Reece van Rensburg Protea Heights Academy HS 109 Junior Men JM 5 15:00:00 15:59:55 0:59:55
28 2 Luntu Sigwayi Songo HS 119 Junior Men JM 5 15:00:00 15:59:56 0:59:56
29 1 Gerrit Woudstra Durbanville HS 125 Junior Men JM 5 15:00:00 16:00:26 1:00:26
30 1 Johan Kruger Durbanville HS 120 Junior Men JM 5 15:00:00 16:00:27 1:00:27
31 1 Heinrich Van Eyk Parel Vallei HS 108 Junior Men JM 4 15:00:00 15:48:24 0:48:24
32 NPA Reinhardt Conradie Outeniqua HS 135 Junior Men JM 4 15:00:00 15:48:47 0:48:47
33 1 Tiaan Smit Hermanus HS 136 Junior Men JM 4 15:00:00 15:49:33 0:49:33
34 1 Ilan Meintjes Paul Roos Gimnasium HS 161 Junior Men JM 4 15:00:00 15:49:58 0:49:58
35 1 Tristan Perfett Parel Vallei HS 149 Junior Men JM 4 15:00:00 15:50:04 0:50:04
36 1 Marcel De Villiers Stellenberg HS 106 Junior Men JM 4 15:00:00 15:50:14 0:50:14
37 1 Cobus Van Niekerk HTS Drostdy 107 Junior Men JM 4 15:00:00 15:51:34 0:51:34
38 1 Goerge Erasmus Parel Vallei HS 148 Junior Men JM 4 15:00:00 15:53:35 0:53:35
39 1 Sikhumbule Giyo Songo HS 118 Junior Men JM 4 15:00:00 15:54:03 0:54:03
40 1 Ben De waal HTS Drostdy 159 Junior Men JM 4 15:00:00 15:54:49 0:54:49
41 1 Stanley Stanfield Melkbosstrand Private HS 103 Junior Men JM 4 15:00:00 15:57:12 0:57:12
42 1 Jeann Swart HTS Drostdy 122 Junior Men JM 4 15:00:00 15:57:14 0:57:14
43 1 Francois Venter HTS Drostdy 145 Junior Men JM 4 15:00:00 15:57:15 0:57:15
44 1 Frans Hough Montana HS 113 Junior Men JM 4 15:00:00 16:00:05 1:00:05
45 1 Clayton Lubbe HTS Drostdy 157 Junior Men JM 4 15:00:00 16:04:12 1:04:12
46 1 Wian Coetzer HTS Drostdy 114 Junior Men JM 4 15:00:00 16:04:23 1:04:23
47 1 Senzo Stofile Parel Vallei HS 163 Junior Men JM 3 15:00:00 15:50:05 0:50:05
48 1 Aston Arndt Parel Vallei HS 104 Junior Men JM 3 15:00:00 15:53:11 0:53:11
49 1 Xandre Olivier DF Malan HS 100 Junior Men JM 3 15:00:00 16:01:17 1:01:17
50 1 yamkela ntuli Tafelsig HS 132 Junior Men JM 3 15:00:00 16:03:12 1:03:12
51 1 Ruan Erasmus Parel Vallei HS 154 Junior Men JM 3 15:00:00 16:04:50 1:04:50
52 1 Stephen Moreby Parel Vallei HS 155 Junior Men JM 3 15:00:00 16:04:52 1:04:52
53 1 Keanu Barnard DF Malan HS 147 Junior Men JM 3 15:00:00 16:04:54 1:04:54
54 1 Rossouw Bekker Paul Roos Gimnasium HS 142 Junior Men JM 2 15:00:00 15:19:56 0:19:56
55 1 Ruben Rhode Prochorus HS 102 Junior Men JM 2 15:00:00 15:22:11 0:22:11
56 1 Jason Stevens HTS Drostdy 158 Junior Men JM 2 15:00:00 15:29:25 0:29:25
57 1 Mark Jamieson SACS College HS 153 Junior Men JM 2 15:00:00 15:33:39 0:33:39
58 1 leaton van wyk Tafelsig HS 131 Junior Men JM 1 15:00:00 15:16:59 0:16:59
1 NPA Amy Tait York HS 76 Junior Women JW 3 14:15:00 14:50:48 0:35:48
2 NPA Leonora du Preez Outeniqua HS 77 Junior Women JW 3 14:15:00 14:53:07 0:38:07
3 15 Jana Barry Parel Vallei HS 78 Junior Women JW 3 14:15:00 14:55:25 0:40:25
4 12 Carla Steyn Parel Vallei HS 72 Junior Women JW 3 14:15:00 14:57:03 0:42:03
5 10 Juarnett West Montana HS 75 Junior Women JW 3 14:15:00 14:58:10 0:43:10
6 NPA Caela Whall Home school HS 71 Junior Women JW 3 14:15:00 14:59:40 0:44:40
7 8 Yvette van der Walt HTS Drostdy 74 Junior Women JW 3 14:15:00 15:02:08 0:47:08
8 7 Danelle Kotze DF Malan HS 73 Junior Women JW 2 14:15:00 14:45:27 0:30:27
9 6 Mia Joubert Montana HS 70 Junior Women JW 2 14:15:00 15:01:02 0:46:02
10 5 Monique Fisher Parel Vallei HS 81 Junior Women JW 2 14:15:00 15:19:05 1:04:05
11 4 Kayla Dry Parel Vallei HS 82 Junior Women JW 2 14:15:00 15:19:07 1:04:07
12 3 Jodie Rossouw Montana HS 80 Junior Women JW 2 14:15:00 15:28:45 1:13:45
13 2 Bernice Saayman Montana HS 79 Junior Women JW 2 14:15:00 15:28:49 1:13:49

Provisional School Results (High Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Parel Vallei HS Western Cape 47 280 67 347
Paul Roos Gimnasium HS Western Cape 27 327 0 327
HTS Drostdy Western Cape 42 203 38 241
Montana HS Western Cape 18 137 21 158
DF Malan HS Western Cape 21 79 49 128
Durbanville HS Western Cape 8 67 0 67
SACS College HS Western Cape 10 66 0 66
Rhenish Girls HS Western Cape 4 0 49 49
Songo HS Western Cape 6 29 13 42
Wynberg Boys HS Western Cape 1 32 0 32
Hugenote HS Western Cape 1 26 0 26
Paarl Boys HS Western Cape 2 25 0 25
Hermanus HS Western Cape 4 17 0 17
Prochorus HS Western Cape 5 13 0 13
Oakdale HS Western Cape 1 12 0 12
Paarl Girls HS Western Cape 3 0 12 12
Charlie Hofmeyer HS Western Cape 2 1 8 9
Tafelsig HS Western Cape 6 6 0 6
Protea Heights Academy HS Western Cape 2 4 0 4
Stellenbosch HS Western Cape 1 4 0 4
Melkbosstrand Private HS Western Cape 3 3 0 3
Dunatos Private HS Western Cape 1 1 0 1
Brackenfell HS Western Cape 1 1 0 1
Worcester Gimnasium HS Western Cape 1 1 0 1
Stellenberg HS Western Cape 1 1 0 1
York HS Southern Cape 2 0 0 0
Greenwood Bay College HS Southern Cape 1 0 0 0
Oakhill Knysna College Southern Cape 1 0 0 0
Home school HS Western Cape 5 0 0 0
Outeniqua HS Southern Cape 2 0 0 0
Outeniqua HS Southern Cape 4 0 0 0
Shalom Academy Southern Cape 2 0 0 0

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Kenridge PS Western Cape 35 227 65 292
Eversdal PS Western Cape 44 200 5 205
Durbanville PS Western Cape 22 123 21 144
Worcester Noord PS Western Cape 7 83 13 96
Gene Louw PS Western Cape 28 83 8 91
Eikestad PS Western Cape 7 77 12 89
Melkbosstrand Private PS Western Cape 10 65 5 70
Stellenbosch Waldorf PS Western Cape 3 68 0 68
Curro Hermanus PS Western Cape 3 62 0 62
Firgrove PS Western Cape 16 11 44 55
Sun Valley PS Western Cape 5 38 0 38
Beaumont PS Western Cape 8 10 28 38
Robertson PS Western Cape 2 26 10 36
Mikro Kuilsrivier PS Western Cape 7 36 0 36
Songo PS Western Cape 4 34 0 34
Hugenote PS Western Cape 3 28 3 31
Paarl Boys PS Western Cape 1 30 0 30
Rhenish PS Western Cape 6 21 1 22
Rijk Tulbagh PS Western Cape 2 15 7 22
Totius PS Western Cape 7 19 0 19
Camps Bay PS Western Cape 2 7 10 17
Hermanus PS Western Cape 2 16 0 16
Bouberg Ridge PS Western Cape 1 0 15 15
Somerset College PS Western Cape 2 1 12 13
Van Riebeeckstrand PS Western Cape 1 11 0 11
De Hoop PS Western Cape 5 4 7 11
Hendrik Louw PS Western Cape 1 9 0 9
Wellington PS Western Cape 2 9 0 9
Worcester PS Western Cape 2 8 0 8
Curro Century City PS Western Cape 1 0 8 8
Stellenbosch PS Western Cape 6 5 1 6
Swellendam PS Western Cape 2 1 5 6
Panorama PS Western Cape 2 4 0 4
Prochorus PS Western Cape 4 4 0 4
Applewood PS Western Cape 1 3 0 3
Gordons Bay PS Western Cape 2 2 0 2
Goodwood Park PS Western Cape 2 2 0 2
SNAP Academy Western Cape 1 1 0 1
Bridge House PS Western Cape 1 1 0 1
Worcester Oos PS Western Cape 1 0 1 1
Montagu PS Western Cape 1 1 0 1
SACS College PS Western Cape 1 1 0 1
Courtrai PS Western Cape 1 1 0 1
Ambleside PS Western Cape 1 1 0 1
Parow East PS Western Cape 1 1 0 1
De Kuilen PS Western Cape 1 1 0 1
Schotsche Kloof PS Western Cape 1 1 0 1
Abbotsford Christian PS East London 1 0 0 0
Home school PS Western Cape 6 0 0 0
Blanco PS Southern Cape 12 0 0 0