Provisional Results for Halloween Forest Night Run

Category:

Race Pos Name Race RaceNo Cat Age Start Time Scans Finish Time Time Pace min/km
(Min:Sec)
1 Jason kane Gilbertson 5 km 1169 EM 28 (M) 19:15:00 1 19:42:00 0:27:00 5:24
2 Martin Venter 5 km 1006 SV 32 (M) 19:15:00 1 19:42:20 0:27:20 5:28
3 Yaseen Kajee 5 km 1161 SV 35 (M) 19:15:00 1 19:44:05 0:29:05 5:49
4 Johan ODENDAAL 5 km 1019 SV 34 (M) 19:15:00 1 19:45:39 0:30:39 6:07
5 Fanie Van Rooyen 5 km 1167 SV 35 (M) 19:15:00 1 19:47:00 0:32:00 6:24
6 René Swanepoel 5 km 1023 VW 41 (F) 19:15:00 1 19:47:07 0:32:07 6:25
7 Theron Nieuwoudt 5 km 1013 EM 24 (M) 19:15:00 1 19:47:33 0:32:33 6:30
8 Kelsey Samson 5 km 1170 EW 23 (F) 19:15:00 1 19:48:40 0:33:40 6:44
9 Amanda Kropman 5 km 1002 MW 54 (F) 19:15:00 1 19:48:44 0:33:44 6:44
10 Stephanie Cooper 5 km 1030 MW 52 (F) 19:15:00 1 19:48:56 0:33:56 6:47
11 Robert Cooper 5 km 1029 MM 54 (M) 19:15:00 1 19:49:00 0:34:00 6:48
12 Paul Du Toit 5 km 1010 MM 52 (M) 19:15:00 1 19:49:11 0:34:11 6:50
13 Sam-Jamie Du Toit 5 km 1009 EW 19 (F) 19:15:00 1 19:49:14 0:34:14 6:50
14 ANTOINETTE GEYER 5 km 1056 SW 31 (F) 19:15:00 1 19:50:07 0:35:07 7:01
15 Lize King 5 km 1060 SW 30 (F) 19:15:00 1 19:52:39 0:37:39 7:31
16 Louis Van Zyl Smit 5 km 1159 VM 40 (M) 19:15:00 1 19:52:59 0:37:59 7:35
17 Gary Bower 5 km 1028 VM 49 (M) 19:15:00 1 19:53:15 0:38:15 7:39
18 Lesa Van Rooyen 5 km 1168 SW 34 (F) 19:15:00 1 19:53:17 0:38:17 7:39
19 Bianca Auret 5 km 1073 EW 26 (F) 19:15:00 1 19:53:19 0:38:19 7:39
20 Liesl Van Rensburg 5 km 1191 SW 32 (F) 19:15:00 1 19:53:31 0:38:31 7:42
1 Olivia Hendrikse 5 km Under 18 1045 SJG 13 (F) 19:15:00 1 19:53:50 0:38:50 7:46
21 Sibylle von Boetticher 5 km 1057 SW 36 (F) 19:15:00 1 19:54:59 0:39:59 7:59
22 Ronel Uys 5 km 1025 MW 59 (F) 19:15:00 1 19:56:31 0:41:31 8:18
23 Anton Uys 5 km 1064 MM 58 (M) 19:15:00 1 19:56:33 0:41:33 8:18
2 Eva Lucy Neumann 5 km Under 18 1044 SJG 8 (F) 19:15:00 1 19:57:36 0:42:36 8:31
24 Brendon Neumann 5 km 1055 VM 43 (M) 19:15:00 1 19:57:38 0:42:38 8:31
25 Anandi Bierman 5 km 1007 SW 33 (F) 19:15:00 1 19:57:43 0:42:43 8:32
26 Lionel Basson 5 km 1171 SV 32 (M) 19:15:00 1 19:58:52 0:43:52 8:46
27 Louisa Groenewald 5 km 1068 VW 45 (F) 19:15:00 1 19:59:02 0:44:02 8:48
28 Chris Groenewald 5 km 1069 MM 50 (M) 19:15:00 1 19:59:03 0:44:03 8:48
29 Bianca Liebenberg 5 km 1022 VW 41 (F) 19:15:00 1 19:59:21 0:44:21 8:52
3 Erin Neumann 5 km Under 18 1043 SJG 6 (F) 19:15:00 1 20:00:39 0:45:39 9:07
30 Jennifer Neumann 5 km 1054 VW 41 (F) 19:15:00 1 20:00:41 0:45:41 9:08
31 Melodie Smit 5 km 1026 EW 27 (F) 19:15:00 1 20:00:47 0:45:47 9:09
32 Henco Smit 5 km 1027 EM 26 (M) 19:15:00 1 20:00:49 0:45:49 9:09
33 Tristen Paul 5 km 1036 EW 23 (F) 19:15:00 1 20:00:58 0:45:58 9:11
1 Damian-Lee Wallace 10 km 1550 SV 30 (M) 19:00:00 1 19:46:07 0:46:07 4:36
34 Andrew van Dorsten 5 km 1017 SV 32 (M) 19:15:00 1 20:02:06 0:47:06 9:25
35 Marius Neethling 5 km 1031 VM 42 (M) 19:15:00 1 20:02:34 0:47:34 9:30
36 Ilze Le Roux 5 km 1032 VW 42 (F) 19:15:00 1 20:02:36 0:47:36 9:31
37 Juanette Esterhuysen 5 km 1074 EW 24 (F) 19:15:00 1 20:02:41 0:47:41 9:32
2 Rob Fellowes 10 km 1568 SV 35 (M) 19:00:00 1 19:49:07 0:49:07 4:54
3 Ian van Rijswijk 10 km 1515 VM 45 (M) 19:00:00 1 19:50:00 0:50:00 5:00
4 Matthew de Haast 10 km 1666 EM 27 (M) 19:00:00 1 19:51:03 0:51:03 5:06
5 Werner Terblanche 10 km 1522 SV 34 (M) 19:00:00 1 19:51:28 0:51:28 5:08
4 Shardone Tissink 5 km Under 18 1179 JG 14 (F) 19:15:00 1 20:06:40 0:51:40 10:20
5 Anoushka Smith 5 km Under 18 1180 JG 16 (F) 19:15:00 1 20:06:46 0:51:46 10:21
6 Thomas Theron 10 km 1529 EM 20 (M) 19:00:00 1 19:52:16 0:52:16 5:13
38 Ulindi Van Heerden 5 km 1058 SW 30 (F) 19:15:00 1 20:07:18 0:52:18 10:27
39 Wilmi van Niekerk 5 km 1021 EW 24 (F) 19:15:00 1 20:08:11 0:53:11 10:38
40 Jolandi Toebes 5 km 1020 EW 24 (F) 19:15:00 1 20:08:12 0:53:12 10:38
7 Jan Hendrik Hofmeyr 10 km 1528 SV 37 (M) 19:00:00 1 19:53:25 0:53:25 5:20
41 andre rousseau 5 km 1038 MM 51 (M) 19:15:00 1 20:08:59 0:53:59 10:47
42 lynn rousseau 5 km 1039 MW 51 (F) 19:15:00 1 20:09:03 0:54:03 10:48
43 Julian Bailey 5 km 1040 MM 54 (M) 19:15:00 1 20:09:07 0:54:07 10:49
8 Coenie Van Niekerk 10 km 1667 SV 33 (M) 19:00:00 1 19:55:01 0:55:01 5:30
9 Beyers Hoek 10 km 1547 VM 41 (M) 19:00:00 1 19:55:07 0:55:07 5:30
6 Taylet Harris 5 km Under 18 1042 SJG 13 (F) 19:15:00 1 20:10:14 0:55:14 11:02
10 Haupt Fagmieda 10 km 1669 SW 34 (F) 19:00:00 1 19:55:46 0:55:46 5:34
11 Andre Loots 10 km 1561 MM 56 (M) 19:00:00 1 19:55:50 0:55:50 5:35
44 liz Ackerman 5 km 1008 MW 53 (F) 19:15:00 1 20:10:50 0:55:50 11:10
45 Ernst Swartz 5 km 1160 MM 72 (M) 19:15:00 1 20:10:57 0:55:57 11:11
46 Mercia Paul 5 km 1035 MW 62 (F) 19:15:00 1 20:11:17 0:56:17 11:15
7 SCHEER Océane 5 km Under 18 1047 SJG 13 (F) 19:15:00 1 20:11:40 0:56:40 11:20
12 John Clark 10 km 1510 EM 28 (M) 19:00:00 1 19:57:11 0:57:11 5:43
8 Zoe Bailey 5 km Under 18 1048 SJG 11 (F) 19:15:00 1 20:12:35 0:57:35 11:31
47 Kristin Bailey 5 km 1041 VW 46 (F) 19:15:00 1 20:12:38 0:57:38 11:31
48 Liselle Botes 5 km 1001 VW 44 (F) 19:15:00 1 20:12:46 0:57:46 11:33
50 Celeste Van Tonder 5 km 1051 EW 26 (F) 19:15:00 1 20:12:49 0:57:49 11:33
49 Charin Skeen 5 km 1052 VW 47 (F) 19:15:00 1 20:12:49 0:57:49 11:33
51 Johann Beytell 5 km 1033 SV 37 (M) 19:15:00 1 20:13:43 0:58:43 11:44
13 Warric Ritchie 10 km 1545 SV 30 (M) 19:00:00 1 19:58:49 0:58:49 5:52
14 Meghan West 10 km 1665 EW 24 (F) 19:00:00 1 19:59:04 0:59:04 5:54
15 Chantelle Coombs 10 km 1539 SW 34 (F) 19:00:00 1 20:00:05 1:00:05 6:00
16 Conrad Bester 10 km 1505 SV 36 (M) 19:00:00 1 20:00:10 1:00:10 6:01
17 Susan Winckworth 10 km 1511 SW 35 (F) 19:00:00 1 20:00:43 1:00:43 6:04
18 Marlette Burger 10 km 1541 SW 36 (F) 19:00:00 1 20:00:58 1:00:58 6:05
19 Salome Loots 10 km 1560 MW 56 (F) 19:00:00 1 20:01:37 1:01:37 6:09
20 David Brits 10 km 1676 VM 40 (M) 19:00:00 1 20:01:39 1:01:39 6:09
52 Bis Schobel 5 km 1050 EW 26 (F) 19:15:00 1 20:16:47 1:01:47 12:21
53 Sven Christ 5 km 1049 EM 28 (M) 19:15:00 1 20:16:50 1:01:50 12:22
21 Alan Kalton 10 km 1504 VM 49 (M) 19:00:00 1 20:03:29 1:03:29 6:20
22 Emily Djock 10 km 1527 SW 30 (F) 19:00:00 1 20:03:53 1:03:53 6:23
23 Stephanus Smit 10 km 1571 MM 56 (M) 19:00:00 1 20:04:05 1:04:05 6:24
24 Raymond Johnson 10 km 1519 EM 28 (M) 19:00:00 1 20:04:49 1:04:49 6:28
25 Christopher Schnehage 10 km 1563 MM 65 (M) 19:00:00 1 20:05:12 1:05:12 6:31
26 Robin Bolten 10 km 1540 EW 23 (F) 19:00:00 1 20:05:31 1:05:31 6:33
27 Waldo Steyn 10 km 1662 VM 42 (M) 19:00:00 1 20:06:32 1:06:32 6:39
28 Antionette Van deventer 10 km 1661 SW 39 (F) 19:00:00 1 20:06:35 1:06:35 6:39
29 Nicolene van der Spuy 10 km 1555 SW 30 (F) 19:00:00 1 20:07:08 1:07:08 6:42
30 Dominique Macnab 10 km 1562 SW 38 (F) 19:00:00 1 20:07:10 1:07:10 6:43
31 Melanie Cerqueira 10 km 1175 VW 47 (F) 19:00:00 1 20:07:24 1:07:24 6:44
32 SCHEER Nicolas 10 km 1531 VM 45 (M) 19:00:00 1 20:07:32 1:07:32 6:45
33 Janine Colling 10 km 1657 SW 34 (F) 19:00:00 1 20:08:19 1:08:19 6:49
34 Albertus Johannes du Toit 10 km 1500 SV 33 (M) 19:00:00 1 20:08:53 1:08:53 6:53
54 Nancy Joubert 5 km 1005 VW 42 (F) 19:15:00 1 20:23:56 1:08:56 13:47
55 Salomi Jacobs 5 km 1024 SW 37 (F) 19:15:00 1 20:23:58 1:08:58 13:47
35 Shelley Heunes 10 km 1548 SW 37 (F) 19:00:00 1 20:10:36 1:10:36 7:03
36 Julian Veermeer 10 km 1549 SV 36 (M) 19:00:00 1 20:10:38 1:10:38 7:03
37 Janice Cameron 10 km 1512 SW 34 (F) 19:00:00 1 20:12:22 1:12:22 7:14
38 Sonya Smit 10 km 1570 MW 51 (F) 19:00:00 1 20:12:40 1:12:40 7:16
39 Shelby Johnson 10 km 1521 EW 27 (F) 19:00:00 1 20:13:49 1:13:49 7:22
40 Kristin Kinmont 10 km 1509 EW 24 (F) 19:00:00 1 20:13:51 1:13:51 7:23
41 Gingi Khoza 10 km 1663 SW 30 (F) 19:00:00 1 20:15:07 1:15:07 7:30
42 Lee-Anne Limerick 10 km 1559 SW 35 (F) 19:00:00 1 20:16:05 1:16:05 7:36
43 Priyesh Gosai 10 km 1506 SV 31 (M) 19:00:00 1 20:16:12 1:16:12 7:37
44 Elianne Schmittinger 10 km 1518 VW 48 (F) 19:00:00 1 20:16:20 1:16:20 7:38
45 Maitele Tshiularo 10 km 1659 VM 49 (M) 19:00:00 1 20:17:03 1:17:03 7:42
46 Marko Viktor 10 km 1658 SV 35 (M) 19:00:00 1 20:17:23 1:17:23 7:44
56 MICHELLE GOOSEN 5 km 1059 SW 37 (F) 19:15:00 1 20:34:24 1:19:24 15:52
47 Karien Fourie 10 km 1514 SW 34 (F) 19:00:00 1 20:21:16 1:21:16 8:07
48 Hennie Fourie 10 km 1513 SV 36 (M) 19:00:00 1 20:21:20 1:21:20 8:08
49 Jan Louw 10 km 1556 VM 42 (M) 19:00:00 1 20:21:24 1:21:24 8:08
50 Shelley Bolle 10 km 1524 SW 34 (F) 19:00:00 1 20:22:09 1:22:09 8:12
51 Ricky Botsis 10 km 1523 SV 34 (M) 19:00:00 1 20:22:11 1:22:11 8:13
52 Warren Sargeant 10 km 1526 SV 35 (M) 19:00:00 1 20:22:16 1:22:16 8:13
53 Shaun Ferreira 10 km 1503 SV 39 (M) 19:00:00 1 20:22:25 1:22:25 8:14
54 MILLOT Christophe 10 km 1535 MM 53 (M) 19:00:00 1 20:23:07 1:23:07 8:18
55 FRIANT ép.BLANES Armelle 10 km 1536 MW 51 (F) 19:00:00 1 20:23:14 1:23:14 8:19
56 Leigh Ferreira 10 km 1502 SW 39 (F) 19:00:00 1 20:24:57 1:24:57 8:29
57 Lisa White 10 km 1508 MW 54 (F) 19:00:00 1 20:27:22 1:27:22 8:44
58 Summer Smith 10 km 1507 EW 23 (F) 19:00:00 1 20:27:24 1:27:24 8:44
59 Roxanne Varkevisser 10 km 1566 SW 31 (F) 19:00:00 1 20:27:37 1:27:37 8:45
60 Leza van der Spuy 10 km 1546 SW 34 (F) 19:00:00 1 20:30:35 1:30:35 9:03
61 Martin Giles 10 km 1564 MM 53 (M) 19:00:00 1 20:32:09 1:32:09 9:12
62 Alison Boonzaier 10 km 1516 SW 32 (F) 19:00:00 1 20:32:43 1:32:43 9:16
63 Eloise Winkler 10 km 1557 SW 30 (F) 19:00:00 1 20:32:45 1:32:45 9:16
64 Mike Goosen 10 km 1543 MM 61 (M) 19:00:00 1 20:33:24 1:33:24 9:20
65 Venita Nel 10 km 1655 VW 49 (F) 19:00:00 1 20:33:26 1:33:26 9:20
66 Willem Gagiano 10 km 1656 VM 45 (M) 19:00:00 1 20:33:31 1:33:31 9:21
67 Jackie Goosen 10 km 1544 MW 57 (F) 19:00:00 1 20:33:40 1:33:40 9:22
68 Annick Walsdorff 10 km 1538 VW 46 (F) 19:00:00 1 20:36:35 1:36:35 9:39
69 Annatjie Berntzen 10 km 1158 MW 76 (F) 19:00:00 1 20:39:02 1:39:02 9:54
70 Cameron Morgan 10 km 1182 VM 45 (M) 19:00:00 1 20:39:04 1:39:04 9:54
71 Srikanth Reddy Karumuri 10 km 1552 SV 30 (M) 19:00:00 1 20:50:51 1:50:51 11:05
72 Michelle Williams 10 km 1551 SW 36 (F) 19:00:00 1 20:50:55 1:50:55 11:05
73 SONJA VERMAAK 10 km 1501 VW 49 (F) 19:00:00 1 20:50:55 1:50:55 11:05