Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 25 Llewelyn Myburgh La Hoff PS 1438 Sub Nipper Boys SNB(1) 1 09:15:00 09:36:25 0:21:25
2 22 Petrus Lafras Visser La Hoff PS 1356 Sub Nipper Boys SNB(2) 1 09:15:00 09:39:32 0:24:32
3 20 Aidan Labuschagne La Hoff PS 1357 Sub Nipper Boys SNB(3) 1 09:15:00 09:40:59 0:25:59
4 18 Marco Louw La Hoff PS 1358 Sub Nipper Boys SNB(4) 1 09:15:00 09:53:39 0:38:39
1 15 Lillike Rouix La Hoff PS 1331 Sub Nipper Girls SNG(1) 1 09:15:00 09:42:37 0:27:37
2 12 Bernique Naude Generaal Hendrik Schoeman PS 1332 Sub Nipper Girls SNG(2) 1 09:15:00 09:52:02 0:37:02
1 25 Jeandre Jansen Van Vuuren La Hoff PS 1440 Nipper Boys NB(1) 1 09:15:00 09:31:09 0:16:09
2 NPA Sibastiaan Vente Not set 1443 Nipper Boys NB(2) 1 09:15:00 09:32:23 0:17:23
3 22 Cilliers Francois de Villiers Sanddrift PS 1434 Nipper Boys NB(3) 1 09:15:00 09:33:33 0:18:33
4 20 JD du Plessis La Hoff PS 1435 Nipper Boys NB(4) 1 09:15:00 09:33:39 0:18:39
5 18 Elardus Erasmus Saamtrek LS 1446 Nipper Boys NB(5) 1 09:15:00 09:33:54 0:18:54
6 17 Rogan-Shaw van Heerden La Hoff PS 1445 Nipper Boys NB(6) 1 09:15:00 09:34:24 0:19:24
7 16 Derik Strydom La Hoff PS 1442 Nipper Boys NB(7) 1 09:15:00 09:35:02 0:20:02
8 15 Cornell Moll La Hoff PS 1454 Nipper Boys NB(8) 1 09:15:00 09:38:12 0:23:12
9 14 Jayden van Aswegen La Hoff PS 1455 Nipper Boys NB(9) 1 09:15:00 09:38:46 0:23:46
1 15 rachael charalambous La Hoff PS 1338 Nipper Girls NG(1) 1 09:15:00 09:52:02 0:37:02
1 25 JC Ferreira Saamtrek LS 1469 Sprog Boys SB(1) 1 09:15:00 09:30:19 0:15:19
2 22 Ignus Nel Saamtrek LS 1430 Sprog Boys SB(2) 1 09:15:00 09:31:03 0:16:03
3 20 Ewald Myburgh La Hoff PS 1436 Sprog Boys SB(3) 1 09:15:00 09:31:04 0:16:04
4 18 Ty Botes La Hoff PS 1432 Sprog Boys SB(4) 1 09:15:00 09:31:43 0:16:43
5 17 Tristan Theron La Hoff PS 1463 Sprog Boys SB(5) 1 09:15:00 09:31:45 0:16:45
6 16 Willem Johannes Nieuwoudt Lichtenburg PS 1449 Sprog Boys SB(6) 1 09:15:00 09:32:03 0:17:03
7 15 Jayden Jansen Van Vuuren La Hoff PS 1460 Sprog Boys SB(7) 1 09:15:00 09:32:20 0:17:20
8 14 Petie Koekemoer Wolmaransstad PS 1466 Sprog Boys SB(8) 1 09:15:00 09:33:12 0:18:12
9 13 Xander Du Preez La Hoff PS 1461 Sprog Boys SB(9) 1 09:15:00 09:33:52 0:18:52
10 12 Willem-Nel Moll La Hoff PS 1468 Sprog Boys SB(10) 1 09:15:00 09:35:18 0:20:18
11 11 Johan de Witt La Hoff PS 1467 Sprog Boys SB(11) 1 09:15:00 09:39:34 0:24:34
12 10 stelios charalambous La Hoff PS 1462 Sprog Boys SB(12) 1 09:15:00 09:39:36 0:24:36
13 9 Duan Blaauw La Hoff PS 1411 Sprog Boys SB(13) 1 09:15:00 09:40:59 0:25:59
1 15 Rouxlé Roux La Hoff PS 1351 Sprog Girls SG(1) 1 09:15:00 09:33:31 0:18:31
2 12 Mianke Van Rooyen La Hoff PS 1349 Sprog Girls SG(2) 1 09:15:00 09:36:03 0:21:03
3 10 Mia Esterhuizen La Hoff PS 1350 Sprog Girls SG(3) 1 09:15:00 09:38:58 0:23:58
4 8 Esme Smith Brits PS 1352 Sprog Girls SG(4) 1 09:15:00 09:50:50 0:35:50
1 NPA Lumardt Pienaar Unika PS 1403 Sub Junior Boys PS JBP(1) 2 08:35:00 09:04:46 0:29:46
2 25 Henry Enslin La Hoff PS 1465 Sub Junior Boys PS JBP(2) 2 08:35:00 09:06:28 0:31:28
3 22 GEORGE CHRISTOPHER LUMMIS Vastrap PS 1407 Sub Junior Boys PS JBP(3) 2 08:35:00 09:06:41 0:31:41
4 20 Nevin Howard La Hoff PS 1464 Sub Junior Boys PS JBP(4) 2 08:35:00 09:11:27 0:36:27
5 18 ANTHONY COCKLIN Vastrap PS 1439 Sub Junior Boys PS JBP(5) 2 08:35:00 09:13:32 0:38:32
6 17 Brent Louw La Hoff PS 1401 Sub Junior Boys PS JBP(6) 2 08:35:00 09:28:41 0:53:41
1 25 Ernie Roets Potchefstroom Gimnasium HS 1199 Sub Junior Boys HS JBH(1) 2 08:30:00 08:56:44 0:26:44
2 22 Thomas-Ross Patterson Klerksdorp HS 1195 Sub Junior Boys HS JBH(2) 2 08:30:00 08:56:45 0:26:45
3 20 Thinus Maritz Wesvalia HS 1171 Sub Junior Boys HS JBH(3) 2 08:30:00 08:57:12 0:27:12
4 18 Gustav Venter Wagpos HS 1194 Sub Junior Boys HS JBH(4) 2 08:30:00 08:58:17 0:28:17
5 17 Carlo Du Pisani Rustenburg HS 1184 Sub Junior Boys HS JBH(5) 2 08:30:00 08:59:17 0:29:17
6 16 Richard Stuart Luyt Rustenburg HS 1166 Sub Junior Boys HS JBH(6) 2 08:30:00 08:59:56 0:29:56
7 15 XANDER LE ROUX Klerksdorp HS 1198 Sub Junior Boys HS JBH(7) 2 08:30:00 08:59:58 0:29:58
8 14 Nicolaas Scoeman Hartbeespoort HS 1161 Sub Junior Boys HS JBH(8) 2 08:30:00 09:01:19 0:31:19
9 13 Eduardo Naude Wagpos HS 1164 Sub Junior Boys HS JBH(9) 2 08:30:00 09:01:52 0:31:52
10 12 Chris Pienaar Hartbeespoort HS 1177 Sub Junior Boys HS JBH(10) 2 08:30:00 09:02:02 0:32:02
11 11 Kyle Van Zyl Rustenburg HS 1187 Sub Junior Boys HS JBH(11) 2 08:30:00 09:02:05 0:32:05
12 10 Izak Kriel Lichtenburg HS 1212 Sub Junior Boys HS JBH(12) 2 08:30:00 09:02:08 0:32:08
13 9 Brandon Christiaan Greyling Lichtenburg HS 1211 Sub Junior Boys HS JBH(13) 2 08:30:00 09:02:12 0:32:12
14 8 Morné Du Plessis Rustenburg HS 1163 Sub Junior Boys HS JBH(14) 2 08:30:00 09:02:13 0:32:13
15 7 JE vd Westhuizen Rustenburg HS 1175 Sub Junior Boys HS JBH(15) 2 08:30:00 09:03:00 0:33:00
16 6 Jurie Johannes Botha Rustenburg HS 1202 Sub Junior Boys HS JBH(16) 2 08:30:00 09:04:47 0:34:47
17 5 Paul Viljoen Potchefstroom Gimnasium HS 1193 Sub Junior Boys HS JBH(17) 2 08:30:00 09:05:18 0:35:18
18 4 Xander Vogel Wagpos HS 1213 Sub Junior Boys HS JBH(18) 2 08:30:00 09:06:20 0:36:20
19 3 Francois Harding Potchefstroom Gimnasium HS 1204 Sub Junior Boys HS JBH(19) 2 08:30:00 09:06:37 0:36:37
20 2 Heinrich van Wyk Rustenburg HS 1179 Sub Junior Boys HS JBH(20) 2 08:30:00 09:08:27 0:38:27
21 1 Gary Impey Rustenburg HS 1174 Sub Junior Boys HS JBH(21) 2 08:30:00 09:09:20 0:39:20
22 1 Armand Pieterse Rustenburg HS 1170 Sub Junior Boys HS JBH(22) 2 08:30:00 09:10:52 0:40:52
23 1 Deon Groenewald Bergsig HS 1203 Sub Junior Boys HS JBH(23) 2 08:30:00 09:10:57 0:40:57
24 1 EMILE BLAAUW Lichtenburg HS 1210 Sub Junior Boys HS JBH(24) 2 08:30:00 09:11:19 0:41:19
25 1 Devan Phillip van den Berg Rustenburg HS 1197 Sub Junior Boys HS JBH(25) 2 08:30:00 09:11:24 0:41:24
26 1 De Bruto Henning Badenhorst Lichtenburg HS 1178 Sub Junior Boys HS JBH(26) 2 08:30:00 09:11:38 0:41:38
27 1 Franco Walstrand Ferdinand Postma HS 1173 Sub Junior Boys HS JBH(27) 2 08:30:00 09:12:13 0:42:13
1 15 Zanri Grobbelaar Volkskool Potchefstroom HS 1317 Sub Junior Girls HS JGH(1) 2 10:51:00 11:36:05 0:45:05
2 12 Antionette Robertson Hartbeespoort HS 1315 Sub Junior Girls HS JGH(2) 2 10:51:00 11:37:27 0:46:27
3 10 Mia Van der Walt Hartbeespoort HS 1318 Sub Junior Girls HS JGH(3) 2 10:51:00 11:37:36 0:46:36
4 8 Pauli Venter Rustenburg HS 1313 Sub Junior Girls HS JGH(4) 2 10:51:00 11:43:29 0:52:29
5 7 Louise De Villiers Brits HS 1316 Sub Junior Girls HS JGH(5) 2 10:51:00 11:47:38 0:56:38
6 6 Marli Duminy Wesvalia HS 1319 Sub Junior Girls HS JGH(6) 2 10:51:00 12:04:33 1:13:33
1 25 Lenré Coetzee Wesvalia HS 1066 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 10:41:12 0:48:12
2 22 Simeon Joubert Klerksdorp HS 1061 Youth Men YM16(2) 4 09:53:00 10:43:19 0:50:19
3 20 Hanru Van Heerden Wesvalia HS 1078 Youth Men YM16(3) 4 09:53:00 10:44:18 0:51:18
4 18 Johandre De Beer Wagpos HS 1065 Youth Men YM16(4) 4 09:53:00 10:45:19 0:52:19
5 17 Kyle Engelbrecht Wesvalia HS 1111 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 10:45:24 0:52:24
6 16 Wyatt Botes Klerksdorp HS 1128 Youth Men YM15(2) 4 09:53:00 10:47:19 0:54:19
7 15 Johnathan du Plooy Volkskool Potchefstroom HS 1131 Youth Men YM15(3) 4 09:53:00 10:47:33 0:54:33
8 14 Marco Taljaard Potchefstroom Gimnasium HS 1087 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 10:48:06 0:55:06
9 13 Nathan Eric Norval Wesvalia HS 1121 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 10:48:14 0:55:14
10 12 FC Hoffmann Wagpos HS 1133 Youth Men YM15(2) 4 09:53:00 10:48:17 0:55:17
11 11 Brendon Erasmus Wesvalia HS 1130 Youth Men YM15(3) 4 09:53:00 10:48:18 0:55:18
12 10 Marco Goncalves Wesvalia HS 1139 Youth Men YM15(4) 4 09:53:00 10:48:19 0:55:19
13 9 Marnus Meintjies Ferdinand Postma HS 1083 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 10:48:23 0:55:23
14 8 John Du Preez Wagpos HS 1126 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 10:49:27 0:56:27
15 NPA Dewald Du Plessis Noordheuwel HS 501 Youth Men YM15(2) 4 09:53:00 10:49:28 0:56:28
16 7 Cecil Botha Wesvalia HS 1124 Youth Men YM15(3) 4 09:53:00 10:49:52 0:56:52
17 6 Sewie Mostert Rustenburg HS 1069 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 10:50:07 0:57:07
18 5 Christiaan Smit Potchefstroom Gimnasium HS 1129 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 10:50:10 0:57:10
19 4 Jacques van Heerden Wagpos HS 1085 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 10:51:02 0:58:02
20 3 Renaldo Boone Wagpos HS 1112 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 10:51:10 0:58:10
21 2 Charl Mienie Brits HS 1095 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 10:51:25 0:58:25
22 1 Jozua Potgieter Ferdinand Postma HS 1113 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 11:08:08 1:15:08
23 1 Gustav Reyneke Rustenburg HS 1116 Youth Men YM15(2) 4 09:53:00 11:08:12 1:15:12
24 1 Johan Malherbe Volkskool Potchefstroom HS 1146 Youth Men YM15(3) 4 09:53:00 11:08:14 1:15:14
25 1 Andrico Van der Westhuizen Meerhofskool HS 1122 Youth Men YM15(4) 4 09:53:00 11:08:20 1:15:20
26 1 Alex Van der Merwe Meerhofskool HS 1075 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 11:08:25 1:15:25
27 1 Hardus De Lange Wagpos HS 1074 Youth Men YM16(2) 4 09:53:00 11:08:26 1:15:26
28 1 Juan Nel Wesvalia HS 1119 Youth Men YM15(1) 4 09:53:00 11:08:28 1:15:28
29 1 Heinrich Gunter Nel Wesvalia HS 1148 Youth Men YM15(2) 4 09:53:00 11:08:30 1:15:30
30 1 Sebastian Venter Wesvalia HS 1150 Youth Men YM16(1) 4 09:53:00 11:08:40 1:15:40
31 1 Heinrich du Plessis Wesvalia HS 1155 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:29:17 0:36:17
32 1 Max Bayer Wagpos HS 1120 Youth Men YM15(2) 3 09:53:00 10:42:31 0:49:31
33 1 GJ Venter Lichtenburg HS 1084 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:42:57 0:49:57
34 1 Stefan Smith Wagpos HS 1099 Youth Men YM16(2) 3 09:53:00 10:42:58 0:49:58
35 1 Bernardus van der Westhuizen Wagpos HS 1141 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:43:00 0:50:00
36 1 Victor Badenhorst Lichtenburg HS 1072 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:43:59 0:50:59
37 1 Ronan Prinsloo Volkskool Potchefstroom HS 1070 Youth Men YM16(2) 3 09:53:00 10:44:01 0:51:01
38 1 Le-Roy Van Zyl Schoonspruit HS 1082 Youth Men YM16(3) 3 09:53:00 10:44:16 0:51:16
39 1 Christian Brits Volkskool Potchefstroom HS 1140 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:44:32 0:51:32
40 1 Francois Barnard Schoonspruit HS 1098 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:44:48 0:51:48
41 1 Jeandre Fenner Rustenburg HS 1143 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:44:50 0:51:50
42 1 Gerrit Nel Lichtenburg HS 1157 Youth Men YM15(2) 3 09:53:00 10:45:16 0:52:16
43 1 Dalan Oliphant Wesvalia HS 1154 Youth Men YM15(3) 3 09:53:00 10:46:05 0:53:05
44 1 Thabo Lategan Meerhofskool HS 1064 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:46:28 0:53:28
45 1 Tiaan Strauss Klerksdorp HS 1158 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:46:39 0:53:39
46 1 Jarell Ferreira Wesvalia HS 1156 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:47:15 0:54:15
47 1 Rowan Viljoen Rustenburg HS 1137 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:47:35 0:54:35
48 1 Thomas Bronkhorst Wagpos HS 1114 Youth Men YM15(2) 3 09:53:00 10:47:41 0:54:41
49 1 Janko Roos Wesvalia HS 1115 Youth Men YM15(3) 3 09:53:00 10:47:58 0:54:58
50 1 JC Shanahan Lichtenburg HS 1079 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:48:21 0:55:21
51 1 Damien Snyman Bergsig HS 1117 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 10:50:20 0:57:20
52 1 Simeon Botha Klerksdorp HS 1097 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 10:59:21 1:06:21
53 1 Alexander Kotze Schoonspruit HS 1145 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 11:08:10 1:15:10
54 1 Michael Smith Hartbeespoort HS 1118 Youth Men YM15(2) 3 09:53:00 11:08:16 1:15:16
55 1 Juan Koen Volkskool Potchefstroom HS 1092 Youth Men YM16(1) 3 09:53:00 11:08:21 1:15:21
56 1 Dihan De Jonge Wagpos HS 1088 Youth Men YM16(2) 3 09:53:00 11:08:23 1:15:23
57 1 Handrich Wolmarans Hartbeespoort HS 1135 Youth Men YM15(1) 3 09:53:00 11:08:32 1:15:32
58 1 Pieter Johannes van der Walt Potchefstroom Gimnasium HS 1149 Youth Men YM15(2) 3 09:53:00 11:08:34 1:15:34
59 1 Louis Weyers Weyers Rustenburg HS 1077 Youth Men YM16(1) 2 09:53:00 10:22:18 0:29:18
60 1 Tiaan Pretorius Schoonspruit HS 1152 Youth Men YM15(1) 2 09:53:00 10:40:26 0:47:26
61 1 Shenko Le Roux Wagpos HS 1125 Youth Men YM15(2) 2 09:53:00 11:08:36 1:15:36
62 1 Nathan van Wyk Bergsig HS 1144 Youth Men YM15(3) 1 09:53:00 10:15:32 0:22:32
63 1 Michael Ellis Wagpos HS 1138 Youth Men YM15(4) 1 09:53:00 10:48:53 0:55:53
1 15 Karli Beukes Ferdinand Postma HS 1275 Youth Women YW16(1) 3 10:48:00 11:42:34 0:54:34
2 12 Anneke Van Rooyen Wesvalia HS 1295 Youth Women YW15(1) 3 10:48:00 11:42:36 0:54:36
3 10 Caitlin Thompson Bergsig HS 1293 Youth Women YW15(2) 3 10:48:00 11:44:35 0:56:35
4 8 Talia Van Sittert Hartbeespoort HS 1291 Youth Women YW15(3) 3 10:48:00 11:44:53 0:56:53
5 7 Vizahn Burger Wesvalia HS 1273 Youth Women YW16(1) 3 10:48:00 11:45:50 0:57:50
6 6 Ansuné Fourie Volkskool Potchefstroom HS 1292 Youth Women YW15(1) 3 10:48:00 11:47:36 0:59:36
7 5 Janine van Niekerk Wagpos HS 1274 Youth Women YW16(1) 3 10:48:00 11:50:03 1:02:03
8 4 Karla Venter Rustenburg HS 1271 Youth Women YW16(2) 3 10:48:00 11:51:50 1:03:50
9 3 Dané Cilliers Schoonspruit HS 1294 Youth Women YW15(1) 1 10:48:00 11:18:06 0:30:06
10 2 Nicole du Toit Wesvalia HS 1276 Youth Women YW16(1) 1 10:48:00 11:19:39 0:31:39
1 25 Stehan Wolmarans Hartbeespoort HS 1008 Junior Men JM(1) 5 12:10:00 13:11:24 1:01:24
2 22 Antonie Lit Rustenburg HS 1034 Junior Men JM(2) 5 12:10:00 13:11:25 1:01:25
3 20 John-William Lang Rustenburg HS 1023 Junior Men JM(3) 5 12:10:00 13:11:26 1:01:26
4 18 Leonard Van der Merwe Wesvalia HS 1011 Junior Men JM(4) 5 12:10:00 13:12:28 1:02:28
5 17 Dian Fritz Lichtenburg HS 1051 Junior Men JM(5) 5 12:10:00 13:13:14 1:03:14
6 16 Travis de Lange Rustenburg HS 1012 Junior Men JM(6) 5 12:10:00 13:15:10 1:05:10
7 15 Meyer Leeb Potchefstroom Gimnasium HS 1010 Junior Men JM(7) 5 12:10:00 13:15:30 1:05:30
8 14 Enrique Louw Hartbeespoort HS 1016 Junior Men JM(8) 5 12:10:00 13:16:08 1:06:08
9 13 Henrique Vos Wagpos HS 1055 Junior Men JM(9) 5 12:10:00 13:17:25 1:07:25
10 12 Arno Verster Volkskool Potchefstroom HS 1022 Junior Men JM(10) 5 12:10:00 13:17:36 1:07:36
11 11 Ivan van Niekerk Wagpos HS 1014 Junior Men JM(11) 5 12:10:00 13:19:39 1:09:39
12 10 Gideon Geldenhuys Wesvalia HS 1007 Junior Men JM(12) 5 12:10:00 13:20:14 1:10:14
13 9 Wian Breet Wagpos HS 1029 Junior Men JM(13) 5 12:10:00 13:20:20 1:10:20
14 8 Gerrit Maritz Wesvalia HS 1019 Junior Men JM(14) 5 12:10:00 13:21:39 1:11:39
15 7 Danco Botes Volkskool Potchefstroom HS 1017 Junior Men JM(15) 5 12:10:00 13:22:05 1:12:05
16 6 Hanru Dupper Ferdinand Postma HS 1013 Junior Men JM(16) 5 12:10:00 13:25:39 1:15:39
17 5 Ruben Kruger Klerksdorp HS 1040 Junior Men JM(17) 5 12:10:00 13:25:40 1:15:40
18 4 Hermann Kohrs Wagpos HS 1002 Junior Men JM(18) 5 12:10:00 13:27:26 1:17:26
19 3 Ulrich Botes Klerksdorp HS 1037 Junior Men JM(19) 5 12:10:00 13:27:41 1:17:41
20 2 Barry Smalberger Wagpos HS 1009 Junior Men JM(20) 5 12:10:00 13:29:01 1:19:01
21 1 Johannes Jansen van Rensburg Rustenburg HS 1031 Junior Men JM(21) 4 12:10:00 13:12:51 1:02:51
22 1 Emile Kotze Potchefstroom Gimnasium HS 1057 Junior Men JM(22) 4 12:10:00 13:13:11 1:03:11
23 1 Christephan Coetzee Meerhofskool HS 1056 Junior Men JM(23) 4 12:10:00 13:13:51 1:03:51
24 1 Armand Ferreira Hartbeespoort HS 1033 Junior Men JM(24) 4 12:10:00 13:14:49 1:04:49
25 1 Ruan Blume Volkskool Potchefstroom HS 1050 Junior Men JM(25) 4 12:10:00 13:19:15 1:09:15
26 1 Corne Smith Wagpos HS 1020 Junior Men JM(26) 4 12:10:00 13:19:20 1:09:20
27 1 Marco Becker Ferdinand Postma HS 1036 Junior Men JM(27) 4 12:10:00 13:19:37 1:09:37
28 1 Henco Piek Volkskool Potchefstroom HS 1041 Junior Men JM(28) 4 12:10:00 13:25:09 1:15:09
29 1 Hanro Grobbelaar Volkskool Potchefstroom HS 1039 Junior Men JM(29) 4 12:10:00 13:25:19 1:15:19
30 1 morne van tonder Rustenburg HS 1048 Junior Men JM(30) 4 12:10:00 13:27:40 1:17:40
31 1 Mitchel Ehlers Hartbeespoort HS 1035 Junior Men JM(31) 4 12:10:00 13:29:22 1:19:22
32 1 Loekie Jansen v Vuuren Meerhofskool HS 1046 Junior Men JM(32) 3 12:10:00 13:14:26 1:04:26
33 1 Pieter Jan Swanepoel Klerksdorp HS 1054 Junior Men JM(33) 3 12:10:00 13:28:23 1:18:23
34 1 Divan Serfontein Klerksdorp HS 1058 Junior Men JM(34) 3 12:10:00 13:29:45 1:19:45
35 1 Ruan Broodryk Klerksdorp HS 1059 Junior Men JM(35) 3 12:10:00 13:29:50 1:19:50
36 1 Herman Mare Volkskool Potchefstroom HS 1049 Junior Men JM(36) 2 12:10:00 12:57:04 0:47:04
37 1 Rudi Olivier Wagpos HS 1018 Junior Men JM(37) 1 12:10:00 12:27:25 0:17:25
1 15 Jone van Eeden Potchefstroom Gimnasium HS 1255 Junior Women JW(1) 4 10:45:00 11:52:02 1:07:02
2 12 Natasha Roets Potchefstroom Gimnasium HS 1260 Junior Women JW(2) 4 10:45:00 11:54:04 1:09:04
3 10 Megan Roux Klerksdorp HS 1254 Junior Women JW(3) 4 10:45:00 11:56:17 1:11:17
4 8 Chloe Nangle Pecanwood College HS 1250 Junior Women JW(4) 4 10:45:00 11:57:30 1:12:30
5 7 Salomy Jacobs Wagpos HS 1257 Junior Women JW(5) 4 10:45:00 12:08:38 1:23:38
6 6 Ané West Klerksdorp HS 1264 Junior Women JW(6) 4 10:45:00 12:09:27 1:24:27
7 5 Elbe Pienaar Hartbeespoort HS 1252 Junior Women JW(7) 4 10:45:00 12:12:01 1:27:01
8 4 Deandra Botha Wagpos HS 1256 Junior Women JW(8) 4 10:45:00 12:15:19 1:30:19
9 3 Chaante Bezuidenhout Wesvalia HS 1270 Junior Women JW(9) 3 10:45:00 11:56:19 1:11:19
10 2 Marizet Claase Klerksdorp HS 1263 Junior Women JW(10) 3 10:45:00 12:01:59 1:16:59
11 1 Helouize Nieuwoudt Klerksdorp HS 1265 Junior Women JW(11) 3 10:45:00 12:03:29 1:18:29
12 1 Wilme Meiring Wesvalia HS 1262 Junior Women JW(12) 3 10:45:00 12:09:00 1:24:00
13 1 Zunike Srydom Klerksdorp HS 1266 Junior Women JW(13) 3 10:45:00 12:17:54 1:32:54
14 1 Davida Van der Merwe Klerksdorp HS 1261 Junior Women JW(14) 2 10:45:00 11:55:33 1:10:33
15 1 Rachel Lubbe Rustenburg HS 1253 Junior Women JW(15) 2 10:45:00 12:07:42 1:22:42

Provisional School Results (High Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Wesvalia HS North West 24 166 31 197
Rustenburg HS North West 23 140 13 153
Wagpos HS North West 26 129 16 145
Klerksdorp HS North West 17 88 21 109
Hartbeespoort HS North West 12 69 35 104
Potchefstroom Gimnasium HS North West 10 69 27 96
Volkskool Potchefstroom HS North West 13 42 21 63
Lichtenburg HS North West 9 42 0 42
Ferdinand Postma HS North West 6 18 15 33
Bergsig HS North West 4 3 10 13
Brits HS North West 2 2 7 9
Pecanwood College HS North West 1 0 8 8
Schoonspruit HS North West 5 4 3 7
Meerhofskool HS North West 5 5 0 5
Noordheuwel HS Gauteng South 1 0 0 0

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
La Hoff PS North West 27 379 67 446
Saamtrek LS North West 3 65 0 65
Vastrap PS North West 2 40 0 40
Sanddrift PS North West 1 22 0 22
Lichtenburg PS North West 1 16 0 16
Wolmaransstad PS North West 1 14 0 14
Generaal Hendrik Schoeman PS North West 1 0 12 12
Brits PS North West 1 0 8 8
Unika PS Gauteng South 1 0 0 0