Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 NPA Ethan Duvenage St. John’s PS 305 Sub Nipper Boys SNB(1) 2 11:19:00 11:22:36 0:03:36
2 NPA Ruben Venter Elarduspark PS 316 Sub Nipper Boys SNB(2) 2 11:19:00 11:22:37 0:03:37
3 NPA Edward Harding Muldersdrift PS 323 Sub Nipper Boys SNB(3) 2 11:19:00 11:22:52 0:03:52
4 NPA Leam Van Veenhuyzen Totiusdal PS 314 Sub Nipper Boys SNB(4) 2 11:19:00 11:22:53 0:03:53
5 NPA Charl Du Plessis Baken Akademie PS 308 Sub Nipper Boys SNB(5) 2 11:19:00 11:23:13 0:04:13
6 NPA DELIHAN BOONZAIER Louw Geldenhuys PS 312 Sub Nipper Boys SNB(6) 2 11:19:00 11:23:16 0:04:16
7 NPA Nicholas Norton St Peters PS 304 Sub Nipper Boys SNB(7) 2 11:19:00 11:23:21 0:04:21
8 NPA Michael Van Eeden Monumentpark PS 320 Sub Nipper Boys SNB(8) 2 11:19:00 11:23:23 0:04:23
9 NPA Arion Kraemer Monumentpark PS 311 Sub Nipper Boys SNB(9) 2 11:19:00 11:23:30 0:04:30
10 NPA GELDENHUYS GERRIE Louw Geldenhuys PS 324 Sub Nipper Boys SNB(10) 2 11:19:00 11:24:08 0:05:08
11 NPA LIAM GEYER Maranatha Christian PS 325 Sub Nipper Boys SNB(11) 2 11:19:00 11:24:38 0:05:38
1 NPA Jenna Van Eeden Monumentpark PS 463 Sub Nipper Girls SNG(1) 2 11:19:00 11:23:29 0:04:29
2 NPA Delane Grobler Van Riebeeckpark PS 462 Sub Nipper Girls SNG(2) 2 11:19:00 11:23:43 0:04:43
3 NPA Cara Angus Louw Geldenhuys PS 464 Sub Nipper Girls SNG(3) 2 11:19:00 11:23:55 0:04:55
1 NPA Henko Lombard Stephanus Roos PS 252 Nipper Boys NB(1) 3 10:15:00 11:10:31 0:55:31
2 NPA Sven Etsebeth St. John’s PS 206 Nipper Boys NB(2) 3 10:15:00 11:10:41 0:55:41
3 NPA Sebastian Brits Monumentpark PS 229 Nipper Boys NB(3) 3 10:15:00 11:10:53 0:55:53
4 NPA Ruben de Lange Midstream College PS 241 Nipper Boys NB(4) 3 10:15:00 11:11:08 0:56:08
5 NPA Ewan Grundlingh Maragon Schools Olympus PS 214 Nipper Boys NB(5) 3 10:15:00 11:11:16 0:56:16
6 NPA Ruben Kruger Elarduspark PS 255 Nipper Boys NB(6) 3 10:15:00 11:12:07 0:57:07
7 NPA Michael van der Merwe Midstream Ridge PS 246 Nipper Boys NB(7) 3 10:15:00 11:12:08 0:57:08
8 NPA Kyle Lambert Elarduspark PS 253 Nipper Boys NB(8) 3 10:15:00 11:12:09 0:57:09
9 NPA Cameron le Roux Midstream Ridge PS 245 Nipper Boys NB(9) 3 10:15:00 11:12:35 0:57:35
10 NPA Matthew Norton St Peters PS 205 Nipper Boys NB(10) 3 10:15:00 11:12:40 0:57:40
11 NPA Willem Adriaan Kleu Midstream Ridge PS 208 Nipper Boys NB(11) 3 10:15:00 11:13:04 0:58:04
12 NPA MIGUEL UNGERER Van Riebeeckpark PS 248 Nipper Boys NB(12) 3 10:15:00 11:13:08 0:58:08
13 NPA Bismarck Hattingh Krugersdorp Noord PS 231 Nipper Boys NB(13) 3 10:15:00 11:13:17 0:58:17
14 NPA Schalk Burger Curro Aurora PS 211 Nipper Boys NB(14) 3 10:15:00 11:13:34 0:58:34
15 NPA Dihan Myburgh Unika PS 250 Nipper Boys NB(15) 3 10:15:00 11:13:42 0:58:42
16 NPA Tertius van der Walt Van Riebeeckpark PS 223 Nipper Boys NB(16) 3 10:15:00 11:13:44 0:58:44
17 NPA David du Rand Maranatha Christian PS 237 Nipper Boys NB(17) 3 10:15:00 11:13:52 0:58:52
18 NPA Nathan Ian Colyn Maranatha Christian PS 249 Nipper Boys NB(18) 3 10:15:00 11:14:55 0:59:55
19 NPA Elijah Garden Curro Aurora PS 202 Nipper Boys NB(19) 3 10:15:00 11:15:08 1:00:08
20 NPA Munro Kruger Unika PS 243 Nipper Boys NB(20) 3 10:15:00 11:15:45 1:00:45
21 NPA Thando Dlamini Trinityhouse Heritage Hill 213 Nipper Boys (1) 3 10:15:00 11:16:43 1:01:43
22 NPA JAYDEN WEBB Maranatha Christian PS 247 Nipper Boys NB(1) 3 10:15:00 11:21:56 1:06:56
23 NPA SAMKELO MNGUNI Mamelodi PS 210 Nipper Boys NB(2) 2 10:15:00 11:10:46 0:55:46
24 NPA Jacque-Jean-Pierre Grobler Van Riebeeckpark PS 234 Nipper Boys NB(3) 2 10:15:00 11:10:49 0:55:49
25 NPA PETER GELDENHUYS Louw Geldenhuys PS 256 Nipper Boys NB(4) 2 10:15:00 11:13:21 0:58:21
26 NPA Pieter Steyn Fontainebleau PS 215 Nipper Boys NB(5) 2 10:15:00 11:13:36 0:58:36
27 NPA Hendre van Zyl Elarduspark PS 238 Nipper Boys NB(6) 2 10:15:00 11:13:49 0:58:49
28 NPA Dillahn Vos Magalieskruin PS 219 Nipper Boys NB(7) 2 10:15:00 11:15:00 1:00:00
29 NPA Hardus Deon Potgieter Villieria PS 244 Nipper Boys NB(8) 2 10:15:00 11:15:51 1:00:51
30 NPA Ewald van Zyl Elarduspark PS 240 Nipper Boys NB(9) 1 10:15:00 11:03:17 0:48:17
1 NPA Lisa Kleu Midstream Ridge PS 424 Nipper Girls NG(1) 2 10:15:00 11:08:06 0:53:06
2 NPA Danika Lombard Stephanus Roos PS 432 Nipper Girls NG(2) 2 10:15:00 11:08:11 0:53:11
3 NPA Katarina Kuhn Waldorf School at Rosemary Hill PS 422 Nipper Girls NG(3) 2 10:15:00 11:08:24 0:53:24
4 NPA Mia Jansen van Vuuren Maranatha Christian PS 427 Nipper Girls NG(4) 2 10:15:00 11:10:52 0:55:52
5 NPA Lethabo Moloi Soweto PS 204 Nipper Girls NB(1) 2 10:15:00 11:11:18 0:56:18
6 NPA Anya Bezuidenhout Life Ministries Christian PS 421 Nipper Girls NG(1) 1 10:15:00 11:09:29 0:54:29
1 NPA Gustav Roller Unika PS 162 Sprog Boys SB(1) 4 09:00:00 09:20:47 0:20:47
2 NPA Keegan Teague Eduplex PS 136 Sprog Boys SB(2) 4 09:00:00 09:21:09 0:21:09
3 NPA Max Dreyer Maragon Schools Olympus PS 134 Sprog Boys SB(3) 4 09:00:00 09:21:56 0:21:56
4 NPA Wium du Toit Eduplex PS 131 Sprog Boys SB(4) 4 09:00:00 09:22:52 0:22:52
5 NPA Daniel le Roux Midstream Ridge PS 128 Sprog Boys SB(5) 4 09:00:00 09:23:02 0:23:02
6 NPA Brennon Pietersen Midstream Ridge PS 106 Sprog Boys SB(6) 4 09:00:00 09:23:35 0:23:35
7 NPA Joshua Harding Rynfield PS 139 Sprog Boys SB(7) 4 09:00:00 09:23:46 0:23:46
8 NPA Jan-Karel Vermaak Hermanstad PS 130 Sprog Boys SB(8) 4 09:00:00 09:23:57 0:23:57
9 NPA Anru Venter Huppelkind Leersentrum PS 111 Sprog Boys SB(9) 4 09:00:00 09:24:45 0:24:45
10 NPA Carter-Adrian Barnes Olivier Maragon Schools Olympus PS 137 Sprog Boys SB(10) 4 09:00:00 09:24:54 0:24:54
11 NPA Kian Angus Louw Geldenhuys PS 118 Sprog Boys SB(11) 4 09:00:00 09:25:41 0:25:41
12 NPA Andries Hendrik Kleu Midstream Ridge PS 132 Sprog Boys SB(12) 4 09:00:00 09:26:10 0:26:10
13 NPA Clifford Edward Coombe Curro Hazeldean PS 140 Sprog Boys SB(13) 4 09:00:00 09:26:26 0:26:26
14 NPA TSHIAMO BOKABA Mamelodi PS 146 Sprog Boys SB(14) 4 09:00:00 09:26:51 0:26:51
15 NPA Reinhardt Strydom Baken Akademie PS 104 Sprog Boys SB(15) 4 09:00:00 09:26:55 0:26:55
16 NPA Zaine Niemand Curro Aurora PS 124 Sprog Boys SB(16) 3 09:00:00 09:21:20 0:21:20
17 NPA Kegan Allison Elarduspark PS 122 Sprog Boys SB(17) 3 09:00:00 09:22:16 0:22:16
18 NPA Christiwan Hattingh Krugersdorp Noord PS 144 Sprog Boys SB(18) 3 09:00:00 09:22:43 0:22:43
19 NPA Migael Bezuidenhout Life Ministries Christian PS 121 Sprog Boys SB(19) 3 09:00:00 09:25:28 0:25:28
20 NPA Luke Hardman Swartkop PS 108 Sprog Boys SB(20) 3 09:00:00 09:25:43 0:25:43
21 NPA GIFT LESU Mamelodi PS 160 Sprog Boys SB(21) 3 09:00:00 09:26:23 0:26:23
22 NPA Ruan van Staden Baken Akademie PS 101 Sprog Boys SB(22) 3 09:00:00 09:29:15 0:29:15
1 NPA Kyla Uys Bredell PS 376 Sprog Girls SG(1) 3 09:30:00 09:49:08 0:19:08
2 NPA Kira Johannsen Deutsche Internationale Schule Pretoria PS 386 Sprog Girls SG(2) 3 09:30:00 09:49:56 0:19:56
3 NPA Amilee Holborow-Browne Modderfontein Academy of Arts, Sports and Culture PS 396 Sprog Girls SG(3) 3 09:30:00 09:51:18 0:21:18
4 NPA Layla Greyling Midstream Ridge PS 371 Sprog Girls SG(4) 3 09:30:00 09:51:54 0:21:54
5 NPA Mckayla-Leigh Brits Monumentpark PS 380 Sprog Girls SG(5) 3 09:30:00 09:53:52 0:23:52
6 NPA Christelle Doman Stephanus Roos PS 373 Sprog Girls SG(6) 3 09:30:00 09:54:04 0:24:04
7 NPA Christi-Leigh du Rand Maranatha Christian PS 377 Sprog Girls SG(7) 3 09:30:00 09:55:11 0:25:11
8 NPA Madison Nel Maranatha Christian PS 394 Sprog Girls SG(8) 3 09:30:00 09:56:34 0:26:34
9 NPA Megan Kraemer Monumentpark PS 384 Sprog Girls SG(9) 3 09:30:00 09:57:38 0:27:38
1 NPA Xander Mc Near Villieria PS 33 Sub Junior Boys PS JBP(1) 7 10:00:00 10:39:07 0:39:07
2 NPA Ruan Bothma Bredell PS 36 Sub Junior Boys PS JBP(2) 7 10:00:00 10:39:55 0:39:55
3 NPA Henré Myburgh Witpoort PS 24 Sub Junior Boys PS JBP(3) 7 10:00:00 10:39:59 0:39:59
4 NPA Robert Ford Rooihuiskraal PS 32 Sub Junior Boys PS JBP(4) 7 10:00:00 10:41:13 0:41:13
5 NPA Daniel Johns Curro Aurora PS 27 Sub Junior Boys PS JBP(5) 7 10:00:00 10:41:21 0:41:21
6 NPA Lumardt Pienaar Unika PS 14 Sub Junior Boys PS JBP(6) 7 10:00:00 10:41:27 0:41:27
7 NPA Joshua Wentzel Trinity House Randpark HS 52 Sub Junior Boys PS JBH(1) 7 10:00:00 10:43:31 0:43:31
8 NPA JP Roos Van Riebeeckpark PS 16 Sub Junior Boys PS JBP(1) 7 10:00:00 10:44:16 0:44:16
9 NPA Stefan Semmelink Midstream Ridge PS 34 Sub Junior Boys PS JBP(2) 7 10:00:00 10:45:01 0:45:01
10 NPA Ntuthukp Gumbi Soweto PS 2 Sub Junior Boys PS JBP(3) 7 10:00:00 10:45:05 0:45:05
11 NPA Lesego Ramotshabi Soweto PS 38 Sub Junior Boys PS JBP(4) 7 10:00:00 10:45:08 0:45:08
12 NPA BOTSHELO MAKOLANE Mamelodi PS 48 Sub Junior Boys PS JBP(5) 7 10:00:00 10:45:16 0:45:16
13 NPA Benjamin Bezuidenhout Life Ministries Christian PS 21 Sub Junior Boys PS JBP(6) 6 10:00:00 10:39:28 0:39:28
14 NPA Gavin Groenewald Villieria PS 9 Sub Junior Boys PS JBP(7) 6 10:00:00 10:39:35 0:39:35
15 NPA Phumudzao Mabhale Soweto PS 6 Sub Junior Boys PS JBP(8) 6 10:00:00 10:41:33 0:41:33
16 NPA Sibusiso Ngwenya Soweto PS 46 Sub Junior Boys PS JBP(9) 6 10:00:00 10:41:54 0:41:54
17 NPA Kamu Shezi Soweto PS 5 Sub Junior Boys PS JBP(10) 6 10:00:00 10:43:17 0:43:17
18 NPA Kijan Du Plessis Krugersdorp Noord PS 26 Sub Junior Boys PS JBP(11) 6 10:00:00 10:44:42 0:44:42
19 NPA Matthew Venter Van Riebeeckpark PS 4 Sub Junior Boys PS JBP(12) 6 10:00:00 10:44:57 0:44:57
20 NPA Stefan Ochse Witpoort PS 22 Sub Junior Boys PS JBP(13) 6 10:00:00 10:45:34 0:45:34
21 NPA Banele Dlamini Soweto PS 25 Sub Junior Boys PS JBP(14) 6 10:00:00 10:46:02 0:46:02
22 NPA Baruch Muller Baken Akademie PS 45 Sub Junior Boys PS JBP(15) 5 10:00:00 10:41:03 0:41:03
23 NPA Daniel Schutte Baken Akademie PS 42 Sub Junior Boys PS JBP(16) 5 10:00:00 10:42:50 0:42:50
24 NPA Njabulo Dube Soweto PS 43 Sub Junior Boys PS JBP(17) 5 10:00:00 10:46:05 0:46:05
25 NPA Luke van Vuren Curro Aurora PS 23 Sub Junior Boys PS JBP(18) 4 10:00:00 10:30:56 0:30:56
26 NPA SIPHOSIHLE SIBIYA Mamelodi PS 47 Sub Junior Boys PS JBP(19) 1 10:00:00 10:10:36 0:10:36
1 NPA Natasha Scheepers Life Ministries Christian PS 351 Sub Junior Girls PS JGP(1) 4 09:33:00 10:00:21 0:27:21
2 NPA Lize Kruger Unika PS 353 Sub Junior Girls PS JGP(2) 4 09:33:00 10:00:25 0:27:25
3 NPA Nadia Scheepers Life Ministries Christian PS 352 Sub Junior Girls PS JGP(3) 4 09:33:00 10:02:20 0:29:20

Provisional School Results (High Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Trinityhouse Heritage Hill Gauteng North 1 0 0 0
Trinity House Randpark HS Gauteng South 1 0 0 0

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
St. John’s PS Gauteng South 2 0 0 0
Hermanstad PS Gauteng North 1 0 0 0
Villieria PS Gauteng North 3 0 0 0
Waldorf School at Rosemary Hill PS Gauteng North 1 0 0 0
Soweto PS Gauteng South 8 0 0 0
Life Ministries Christian PS Gauteng South 5 0 0 0
Eduplex PS Gauteng North 2 0 0 0
Rynfield PS Gauteng South 1 0 0 0
Huppelkind Leersentrum PS Gauteng North 1 0 0 0
Fontainebleau PS Gauteng South 1 0 0 0
Curro Hazeldean PS Gauteng North 1 0 0 0
Swartkop PS Gauteng North 1 0 0 0
Bredell PS Gauteng South 2 0 0 0
Deutsche Internationale Schule Pretoria PS Gauteng North 1 0 0 0
Modderfontein Academy of Arts, Sports and Culture PS Gauteng South 1 0 0 0
Witpoort PS Gauteng South 2 0 0 0
Magalieskruin PS Gauteng North 1 0 0 0
Mamelodi PS Gauteng North 5 0 0 0
Elarduspark PS Gauteng North 6 0 0 0
Maranatha Christian PS Gauteng South 7 0 0 0
Muldersdrift PS Gauteng South 1 0 0 0
Totiusdal PS Gauteng North 1 0 0 0
Baken Akademie PS Gauteng South 5 0 0 0
Louw Geldenhuys PS Gauteng South 5 0 0 0
St Peters PS Gauteng South 2 0 0 0
Monumentpark PS Gauteng North 6 0 0 0
Van Riebeeckpark PS Gauteng South 2 0 0 0
Unika PS Gauteng South 5 0 0 0
Stephanus Roos PS Gauteng North 3 0 0 0
Midstream College PS Gauteng South 1 0 0 0
Maragon Schools Olympus PS Gauteng North 3 0 0 0
Midstream Ridge PS Gauteng South 9 0 0 0
Van Riebeeckpark PS Gauteng South 4 0 0 0
Krugersdorp Noord PS Gauteng South 3 0 0 0
Curro Aurora PS Gauteng South 5 0 0 0
Rooihuiskraal PS Gauteng North 1 0 0 0