Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 250 Jolani Karlien Olivier Mikro Kuilsrivier PS 308 SUB JUNIOR GIRLS PS NG(1) 3 08:55:00 09:10:48 0:15:48
2 200 Audriana Januarie Bottelary Primary School 91 SUB JUNIOR GIRLS PS JGP(1) 3 08:55:00 09:13:05 0:18:05
1 250 Stephan Claassen Kenridge PS 57 SUB JUNIOR BOYS PS JBP(1) 5 09:17:00 09:29:57 0:12:57
2 200 Chris Lombard du Toit Kenridge PS 53 SUB JUNIOR BOYS PS JBP(2) 5 09:17:00 09:30:36 0:13:36
3 160 Joshua Ord Curro Durbanville PS 59 SUB JUNIOR BOYS PS JBP(3) 5 09:17:00 09:31:26 0:14:26
4 150 Lance Isaacs Not set 54 SUB JUNIOR BOYS PS JBH(1) 5 09:17:00 09:32:52 0:15:52
5 140 Zack van Zyl Curro Durbanville PS 60 SUB JUNIOR BOYS PS JBP(1) 4 09:17:00 09:31:06 0:14:06
1 250 Daniela Kritzinger La Vigne Educational House PS 52 SPROG GIRLS SG(1) 3 08:55:00 09:08:56 0:13:56
2 200 Tatum Fillis Curro Sitari PS 50 SPROG GIRLS SG(2) 3 08:55:00 09:09:31 0:14:31
3 160 Lily Fortuin Meridian Pinehurst PS 51 SPROG GIRLS SG(3) 3 08:55:00 09:12:12 0:17:12
4 150 Kim Volmink Bottelary Primary School 79 SPROG GIRLS SG(4) 3 08:55:00 09:13:57 0:18:57
5 140 Anick Isaacs Bottelary Primary School 75 SPROG GIRLS SG(5) 3 08:55:00 09:14:23 0:19:23
6 130 Kayleigh Moses Bottelary Primary School 77 SPROG GIRLS SG(6) 2 08:55:00 09:09:59 0:14:59
1 250 Konrad Kotze Curro Durbanville PS 40 SPROG BOYS SB(1) 4 08:40:00 08:50:30 0:10:30
2 200 Ruhann Slabber Curro Durbanville PS 413 SPROG BOYS SB(2) 4 08:40:00 08:51:27 0:11:27
3 160 Nicholas Fillis Curro Sitari PS 42 SPROG BOYS SB(3) 4 08:40:00 08:51:47 0:11:47
4 150 Ivan Malan Not set 49 SPROG BOYS SB(4) 4 08:40:00 08:51:50 0:11:50
5 140 Sebastian Bekker Mikro Kuilsrivier PS 409 SPROG BOYS SB(5) 4 08:40:00 08:51:56 0:11:56
6 130 Luke Schabalala Kenridge PS 43 SPROG BOYS SB(6) 3 08:40:00 08:52:11 0:12:11
7 120 Jude Reynolds Curro Brackenfell PS 45 SPROG BOYS SB(7) 3 08:40:00 08:52:20 0:12:20
8 110 Alessandro M. Conta Not set 46 SPROG BOYS SB(8) 3 08:40:00 08:56:33 0:16:33
9 100 Gavin Johnson Bottelary Primary School 71 SPROG BOYS SB(9) 3 08:40:00 09:13:45 0:33:45
10 95 Kurtley Geweldt Bottelary Primary School 89 SPROG BOYS SB(10) 2 08:40:00 08:47:45 0:07:45
11 90 Sage Tiflin Curro Brackenfell PS 415 SPROG BOYS SB(11) 2 08:40:00 08:53:09 0:13:09
1 250 Avery Fransman Curro Durbanville PS 36 NIPPER GIRLS NG(1) 3 08:19:00 08:33:09 0:14:09
2 200 Gabby Isaacs Not set 37 NIPPER GIRLS NG(2) 3 08:19:00 08:33:38 0:14:38
3 160 Isabella Esterhuizen Eversdal PS 39 NIPPER GIRLS NG(3) 3 08:19:00 08:34:41 0:15:41
4 150 Anja van Coller Curro Durbanville PS 306 NIPPER GIRLS NG(4) 2 08:19:00 08:29:45 0:10:45
5 140 Miane Moller Not set 302 NIPPER GIRLS NG(5) 2 08:19:00 08:32:31 0:13:31
6 130 Leah de Bod Curro Brackenfell PS 301 NIPPER GIRLS NG(6) 2 08:19:00 08:32:39 0:13:39
7 120 Annarishia Radyn Curro Century City PS 305 NIPPER GIRLS NG(7) 1 08:19:00 08:28:46 0:09:46
1 250 Dehan Goosen Not set 32 NIPPER BOYS NB(1) 3 08:19:00 08:29:06 0:10:06
2 200 Joel Fillis Curro Sitari PS 27 NIPPER BOYS NB(2) 3 08:19:00 08:30:59 0:11:59
3 160 Evan Smal Curro Brackenfell PS 33 NIPPER BOYS NB(3) 3 08:19:00 08:31:06 0:12:06
4 150 Alexander Warrington Curro Brackenfell PS 410 NIPPER BOYS NB(4) 3 08:19:00 08:31:17 0:12:17
5 140 Tyler Wolfaardt Meridian Pinehurst PS 28 NIPPER BOYS NB(5) 3 08:19:00 08:31:30 0:12:30
6 130 Nathan Bremner Curro Durbanville PS 402 NIPPER BOYS NB(6) 3 08:19:00 08:31:36 0:12:36
7 120 Christian Schabalala Kenridge PS 29 NIPPER BOYS NB(7) 3 08:19:00 08:32:06 0:13:06
8 110 Evan Vogt Kenridge PS 31 NIPPER BOYS NB(8) 3 08:19:00 08:32:46 0:13:46
9 100 Etienne Esterhuizen Eversdal PS 35 NIPPER BOYS NB(9) 3 08:19:00 08:32:48 0:13:48
1 250 Mia Malan Not set 69 SUB NIPPER GIRLS SNG(1) 3 08:00:00 08:11:47 0:11:47
2 200 Diyani Kotze Curro Durbanville PS 67 SUB NIPPER GIRLS SNG(2) 3 08:00:00 08:12:35 0:12:35
3 160 Isabella Kritzinger Kenridge PS 68 SUB NIPPER GIRLS SNG(3) 2 08:00:00 08:14:50 0:14:50
1 250 Hougaard Ollewagen Curro Brackenfell PS 406 SUB NIPPER BOYS SNB(1) 3 08:00:00 08:12:10 0:12:10
2 200 Kyle Kingwill Totius PS 66 SUB NIPPER BOYS SNB(2) 3 08:00:00 08:12:15 0:12:15
3 160 Pienaar Finnley Curro Durbanville PS 411 SUB NIPPER BOYS SNB(3) 3 08:00:00 08:13:18 0:13:18
4 150 Kenrique Moses Bottelary Primary School 87 SUB NIPPER BOYS SNB(4) 3 08:00:00 08:14:04 0:14:04
5 140 Fourie Pieterse Kenridge PS 61 SUB NIPPER BOYS SNB(5) 3 08:00:00 08:14:08 0:14:08
6 130 Corne September Bottelary Primary School 88 SUB NIPPER BOYS SNB(6) 3 08:00:00 08:15:57 0:15:57
7 120 Samuel Bremner Curro Durbanville PS 404 SUB NIPPER BOYS SNB(7) 3 08:00:00 08:16:04 0:16:04
8 110 Marko Gerber Curro Brackenfell PS 64 SUB NIPPER BOYS SNB(8) 2 08:00:00 08:11:35 0:11:35
9 100 Jorin Booysen Bottelary Primary School 86 SUB NIPPER BOYS SNB(9) 2 08:00:00 08:12:02 0:12:02
10 95 Keanu Rozenkrantz Totius PS 62 SUB NIPPER BOYS SNB(10) 2 08:00:00 08:15:36 0:15:36
11 90 Luca Hanekom Eversdal PS 65 SUB NIPPER BOYS SNB(11) 1 08:00:00 08:04:24 0:04:24
12 85 Morne Gerber Curro Brackenfell PS 63 SUB NIPPER BOYS SNB(12) 1 08:00:00 08:07:26 0:07:26
1 250 Elea Smith Fisantekraal PS 2 OUT OF THE BLOCKS 3 NB(1) 3 00:00:00 00:01:04 0:01:04
2 200 Adriaan schoonwinkel Curro Castle Brackenfell 412 OUT OF THE BLOCKS 3 NB(2) 2 00:00:00 00:01:27 0:01:27
3 160 Eben Moller Curro Castle Brackenfell 403 OUT OF THE BLOCKS 3 NB(3) 1 00:00:00 00:00:57 0:00:57

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Curro Durbanville PS Western Cape 10 1160 600 1760
Bottelary Primary School Western Cape 9 575 620 1195
Kenridge PS Western Cape 7 950 160 1110
Curro Brackenfell PS Western Cape 8 965 130 1095
Curro Sitari PS Western Cape 3 360 200 560
Mikro Kuilsrivier PS Western Cape 2 140 250 390
Eversdal PS Western Cape 3 190 160 350
Meridian Pinehurst PS Western Cape 2 140 160 300
Totius PS Western Cape 2 295 0 295
La Vigne Educational House PS Western Cape 1 0 250 250
Fisantekraal PS Western Cape 1 250 0 250
Curro Century City PS Western Cape 1 0 120 120