Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 250 Mia Malan Eversdal PS 71 Sub Nipper Girls SNG8(1) 2 09:52:00 10:02:30 0:10:30
2 200 Alyssa Bosch Kenridge PS 72 Sub Nipper Girls SNG8(2) 2 09:52:00 10:04:01 0:12:01
3 160 Diyani Kotze Curro Durbanville PS 69 Sub Nipper Girls SNG7(1) 2 09:52:00 10:04:15 0:12:15
4 150 Carmiyah Nel Beaumont PS 63 Sub Nipper Girls SNG7(2) 2 09:52:00 10:05:16 0:13:16
5 140 Mieke Koekemoer Kenridge PS 146 Sub Nipper Girls SNG8(1) 2 09:52:00 10:05:20 0:13:20
6 130 Kara Viljoen Kenridge PS 74 Sub Nipper Girls SNG8(2) 2 09:52:00 10:05:58 0:13:58
7 120 Luné Koekemoer Kenridge PS 75 Sub Nipper Girls SNG8(3) 2 09:52:00 10:06:00 0:14:00
8 110 Alicia Wagner Beaumont PS 64 Sub Nipper Girls SNG7(1) 2 09:52:00 10:06:04 0:14:04
9 100 Carmela Morison Durbanville PS 294 Sub Nipper Girls SNG8(1) 2 09:52:00 10:06:21 0:14:21
10 95 Nina Lombard Bellville Noord PS 68 Sub Nipper Girls SNG7(1) 2 09:52:00 10:06:24 0:14:24
11 90 Ruby Lapinski Beaumont PS 67 Sub Nipper Girls SNG7(2) 2 09:52:00 10:07:13 0:15:13
12 85 Amelia Wieffering St Cyprians PS 150 Sub Nipper Girls SNG8(1) 2 09:52:00 10:07:37 0:15:37
13 80 Mia Herbst Mikro Kuilsrivier PS 149 Sub Nipper Girls SNG8(2) 2 09:52:00 10:07:39 0:15:39
14 78 Isabella Kritzinger Kenridge PS 148 Sub Nipper Girls SNG7(1) 2 09:52:00 10:07:44 0:15:44
15 76 Kaylee Dell Eversdal PS 70 Sub Nipper Girls SNG8(1) 2 09:52:00 10:09:18 0:17:18
1 250 Joshua De Wet Applewood PS 3 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:45:12 0:13:12
2 200 Wihan van der Vyver Eversdal PS 33 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:45:15 0:13:15
3 160 Samuel Dicks Beaumont PS 18 Sub Nipper Boys SNB8(3) 4 09:32:00 09:45:44 0:13:44
4 150 MARKU ZAK LOUBSER Durbanville Preparatory 29 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:46:18 0:14:18
5 140 Adrian De Jager Familytree Leadership Academy PS 36 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:46:22 0:14:22
6 130 Benjamin Mathew Beaumont PS 13 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:46:24 0:14:24
7 120 Hugo Francois Bosman Mikro Kuilsrivier PS 44 Sub Nipper Boys SNB8(3) 4 09:32:00 09:46:28 0:14:28
8 110 Philip Wieffering SACS College PS 55 Sub Nipper Boys SNB8(4) 4 09:32:00 09:46:30 0:14:30
9 100 Mattias Viljoen Totius PS 59 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:46:45 0:14:45
10 95 Henco Hibbert Mikro Kuilsrivier PS 45 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:46:46 0:14:46
11 90 Hugo Wait Eversdal PS 34 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:46:50 0:14:50
12 85 Ethan Christian Van Wyk Eversdal PS 30 Sub Nipper Boys SNB8(3) 4 09:32:00 09:47:04 0:15:04
13 80 Ruben Douglas Paarl Boys PS 49 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:47:06 0:15:06
14 78 Finnley Pienaar Curro Durbanville PS 26 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:47:07 0:15:07
15 76 Dehan Van heerden Kenridge PS 40 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:47:35 0:15:35
16 74 Liam MacDevette Sun Valley PS 58 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:47:38 0:15:38
17 72 Daniel James Milford Beaumont PS 14 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:47:48 0:15:48
18 70 Joubert Snyders Eversdal PS 31 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:47:49 0:15:49
19 68 Keegan Louw Van Riebeeckstrand PS 61 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:47:51 0:15:51
20 66 Cobus Wentzel Durbanville Preparatory 27 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:47:57 0:15:57
21 64 Noah Rijnsburger Beaumont PS 20 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:48:00 0:16:00
22 62 Ben Dreyer Familytree Leadership Academy PS 39 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:48:05 0:16:05
23 60 brett Hulett Beaumont PS 21 Sub Nipper Boys SNB8(3) 4 09:32:00 09:48:07 0:16:07
24 58 Kyle Kingwill Totius PS 60 Sub Nipper Boys SNB8(4) 4 09:32:00 09:48:15 0:16:15
25 56 Xander Viljoen Viljoen Familytree Leadership Academy PS 38 Sub Nipper Boys SNB8(5) 4 09:32:00 09:48:25 0:16:25
26 54 Joshua Maximus Pietersen Beaumont PS 15 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:48:29 0:16:29
27 52 Jude Heritage Beaumont PS 10 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:48:59 0:16:59
28 50 Joel Rostron Applewood PS 8 Sub Nipper Boys SNB7(3) 4 09:32:00 09:49:23 0:17:23
29 48 Graeme Larkman Applewood PS 7 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:49:28 0:17:28
30 46 Luca Hanekom Eversdal PS 32 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:49:30 0:17:30
31 44 Charl de Lange Slot van die Paarl 56 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:49:54 0:17:54
32 42 Mancasa Oyintando Langabuya PS 46 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:49:59 0:17:59
33 40 Matthew Pritchard Kenridge PS 43 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:50:02 0:18:02
34 38 Cullen Bowker Robertson Logos Christian PS 54 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:50:26 0:18:26
35 36 Sion Fouchee Familytree Leadership Academy PS 35 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:50:27 0:18:27
36 34 Logan Kriek Durbanville Preparatory 28 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:50:31 0:18:31
37 32 Chad Wainwright Beaumont PS 9 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:50:46 0:18:46
38 30 Leander Van Jaarsveldt Stellenbosch PS 57 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:50:52 0:18:52
39 29 Dean Kallis Beaumont PS 11 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:51:08 0:19:08
40 28 Kyle Preiss Bellville Noord PS 23 Sub Nipper Boys SNB8(3) 4 09:32:00 09:51:52 0:19:52
41 27 Jason Kilpin Applewood PS 2 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:51:54 0:19:54
42 26 Philip Malan Applewood PS 6 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:52:13 0:20:13
43 25 Stefan De Waal Bellville Noord PS 25 Sub Nipper Boys SNB7(3) 4 09:32:00 09:52:15 0:20:15
44 24 Jordan Lintnaar Applewood PS 4 Sub Nipper Boys SNB8(1) 4 09:32:00 09:52:30 0:20:30
45 23 Jayden Mostert Kenridge PS 41 Sub Nipper Boys SNB8(2) 4 09:32:00 09:52:40 0:20:40
46 22 Reuel Heyns Paarl Boys PS 48 Sub Nipper Boys SNB8(3) 4 09:32:00 09:52:50 0:20:50
47 21 Charles Lapinski Beaumont PS 19 Sub Nipper Boys SNB7(1) 4 09:32:00 09:53:46 0:21:46
48 20 Dylan Vogt Kenridge PS 42 Sub Nipper Boys SNB7(2) 4 09:32:00 09:53:52 0:21:52
49 19 Joshua Vermaak Beaumont PS 12 Sub Nipper Boys SNB7(3) 4 09:32:00 09:54:29 0:22:29
50 18 Cole Dafel Beaumont PS 16 Sub Nipper Boys SNB7(4) 2 09:32:00 09:44:07 0:12:07
51 17 Carter Jansen Applewood PS 5 Sub Nipper Boys SNB7(5) 2 09:32:00 09:44:19 0:12:19
52 16 Sion Josua Albertse Familytree Leadership Academy PS 37 Sub Nipper Boys SNB7(6) 2 09:32:00 09:45:51 0:13:51
53 15 Henkie Jacobs Paarl Boys PS 50 Sub Nipper Boys SNB7(7) 2 09:32:00 09:46:14 0:14:14
54 14 Luke Smit Bellville Noord PS 24 Sub Nipper Boys SNB8(1) 2 09:32:00 09:46:17 0:14:17
55 13 Liam Best Bellville Noord PS 22 Sub Nipper Boys SNB7(1) 2 09:32:00 09:47:14 0:15:14
1 250 Isabella Stermin Kenridge PS 168 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:01:24 0:11:24
2 200 Lienka De Jager Durbanville PS 162 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:01:26 0:11:26
3 160 Jaimie Ord Curro Durbanville PS 160 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:02:56 0:12:56
4 150 Hannah Van Buuren Applewood PS 154 Nipper Girls NG10(2) 2 10:50:00 11:03:54 0:13:54
5 140 Freya Ellis Kenridge PS 165 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:04:00 0:14:00
6 130 zion scott Beaumont PS 155 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:04:02 0:14:02
7 120 Kate Botha Applewood PS 153 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:04:37 0:14:37
8 110 Yvette Louw Kenridge PS 166 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:04:42 0:14:42
9 100 Annabelle Ras Kenridge PS 167 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:04:44 0:14:44
10 95 Anma van der Vyver Eversdal PS 163 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:05:56 0:15:56
11 90 Karla Van heerden Kenridge PS 164 Nipper Girls NG10(2) 2 10:50:00 11:06:00 0:16:00
12 85 Sophia Milford Beaumont PS 156 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:06:07 0:16:07
13 80 Lala Cuzzucoli Think Digital Academy PS 172 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:06:37 0:16:37
14 78 Jade Trollip Beaumont PS 158 Nipper Girls NG10(2) 2 10:50:00 11:07:17 0:17:17
15 76 Bianca Dippenaar Bellville Noord PS 159 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:08:20 0:18:20
16 74 Isabelle Bekker Mikro Kuilsrivier PS 169 Nipper Girls NG9(2) 2 10:50:00 11:09:17 0:19:17
17 72 Jolani Karlien Olivier Mikro Kuilsrivier PS 170 Nipper Girls NG9(3) 2 10:50:00 11:10:02 0:20:02
18 70 Isabella Chan Applewood PS 152 Nipper Girls NG10(1) 2 10:50:00 11:10:06 0:20:06
19 68 Lara Liversage Mikro Kuilsrivier PS 171 Nipper Girls NG9(1) 2 10:50:00 11:10:11 0:20:11
20 66 Gita Hanekom Applewood PS 151 Nipper Girls NG9(2) 1 10:50:00 11:01:28 0:11:28
1 250 Spencer van Zyl Sunningdale PS 136 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:36:00 0:11:00
2 200 Jacobus Daniel Burger Kenridge PS 117 Nipper Boys NB10(2) 6 10:25:00 10:36:03 0:11:03
3 160 Matthew Vermaak Beaumont PS 97 Nipper Boys NB10(3) 6 10:25:00 10:37:01 0:12:01
4 150 Matthew Marais Paarl Boys PS 128 Nipper Boys NB10(4) 6 10:25:00 10:37:02 0:12:02
5 140 Christian Vermaak Beaumont PS 98 Nipper Boys NB10(5) 6 10:25:00 10:37:09 0:12:09
6 130 Meyer de Jager Familytree Leadership Academy PS 108 Nipper Boys NB10(6) 6 10:25:00 10:37:26 0:12:26
7 120 Rudolf De Lange Slot van die Paarl 135 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:37:28 0:12:28
8 110 Tiehann Slabber Curro Durbanville PS 101 Nipper Boys NB9(2) 6 10:25:00 10:37:58 0:12:58
9 100 Sebastian Rust Applewood PS 92 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:38:01 0:13:01
10 95 benjamin truscott Familytree Leadership Academy PS 110 Nipper Boys NB10(2) 6 10:25:00 10:38:03 0:13:03
11 90 Hugo van der Vyver Durbanville Preparatory 297 Nipper Boys NB10(3) 6 10:25:00 10:38:06 0:13:06
12 85 thomas truscott Familytree Leadership Academy PS 109 Nipper Boys NB10(4) 6 10:25:00 10:38:08 0:13:08
13 80 Christiaan Booysen Durbanville PS 102 Nipper Boys NB10(5) 6 10:25:00 10:38:48 0:13:48
14 78 Simeon Valentin Paarl Boys PS 130 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:39:11 0:14:11
15 76 Stuart Blewett Durbanville PS 103 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:39:13 0:14:13
16 74 Noah Van Buuren Applewood PS 94 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:39:20 0:14:20
17 72 Liam Baker Eversdal PS 105 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:39:37 0:14:37
18 70 Stefan Louw Kenridge PS 112 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:39:42 0:14:42
19 68 Luke Roberts Applewood PS 95 Nipper Boys NB9(2) 6 10:25:00 10:39:56 0:14:56
20 66 Liam Taljaard Mikro Kuilsrivier PS 123 Nipper Boys NB9(3) 6 10:25:00 10:40:37 0:15:37
21 64 Mavumengwana Lutho Langabuya PS 118 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:40:56 0:15:56
22 62 Luke Simpson Paarl Boys PS 127 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:41:16 0:16:16
23 60 Benjamin de Villiers Durbanville Preparatory 296 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:41:27 0:16:27
24 58 Evan Vogt Kenridge PS 111 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:41:49 0:16:49
25 56 Wico Terblanche Eversdal PS 104 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:42:03 0:17:03
26 54 Ethan Engelbrecht Kenridge PS 113 Nipper Boys NB10(2) 6 10:25:00 10:42:22 0:17:22
27 52 Patrick Flack Eversdal PS 107 Nipper Boys NB10(3) 6 10:25:00 10:42:23 0:17:23
28 50 Declan Pedro Bellville Noord PS 100 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:42:24 0:17:24
29 48 Cameron Kleinhans Eversdal PS 106 Nipper Boys NB9(2) 6 10:25:00 10:42:34 0:17:34
30 46 Andreas Hansen Mikro Kuilsrivier PS 121 Nipper Boys NB9(3) 6 10:25:00 10:42:43 0:17:43
31 44 Aleksander Fourie Van Riebeeckstrand PS 138 Nipper Boys NB9(4) 6 10:25:00 10:43:07 0:18:07
32 42 Ruben Geers Paarl Boys PS 126 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:43:08 0:18:08
33 40 Christophe Fourie Van Riebeeckstrand PS 137 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:43:20 0:18:20
34 38 Christopher Trollip Beaumont PS 99 Nipper Boys NB10(1) 6 10:25:00 10:43:23 0:18:23
35 36 Xander De Jager Kenridge PS 115 Nipper Boys NB9(1) 6 10:25:00 10:43:35 0:18:35
36 34 Connor Roebuck Paarl Boys PS 131 Nipper Boys NB10(1) 4 10:25:00 10:30:55 0:05:55
37 32 Michaal Cornelius Frans De Jager Mikro Kuilsrivier PS 122 Nipper Boys NB9(1) 4 10:25:00 10:36:06 0:11:06
38 30 Jack Wostenholm Van Riebeeckstrand PS 139 Nipper Boys NB9(2) 4 10:25:00 10:36:09 0:11:09
39 29 Steph du Toit Durbanville PS 293 Nipper Boys NB10(1) 4 10:25:00 10:37:06 0:12:06
40 28 Nathan Pietersen Applewood PS 91 Nipper Boys NB9(1) 4 10:25:00 10:39:26 0:14:26
41 27 Daniël de Wet Oosthuizen Mikro Kuilsrivier PS 125 Nipper Boys NB9(2) 4 10:25:00 10:39:44 0:14:44
42 26 Jacob Rostron Applewood PS 93 Nipper Boys NB9(3) 4 10:25:00 10:40:53 0:15:53
43 25 Blake Wainwright Beaumont PS 295 Nipper Boys NB9(4) 2 10:25:00 10:30:27 0:05:27
1 250 Lara Van der Vyver Durbanville PS 291 Sprog Girls SG12(1) 6 12:22:00 12:36:00 0:14:00
2 200 Kendra Kitching Kenridge PS 261 Sprog Girls SG12(2) 6 12:22:00 12:36:37 0:14:37
3 160 Rebecca Jacobs Elkanah House PS 257 Sprog Girls SG12(3) 6 12:22:00 12:37:16 0:15:16
4 150 Janke Van Zyl Hugenote PS 260 Sprog Girls SG12(4) 6 12:22:00 12:37:48 0:15:48
5 NPA Natalie Goosen Wellington Prep PS 269 Sprog Girls SG12(5) 6 12:22:00 12:37:51 0:15:51
6 130 Uviwe Tshali Songo PS 268 Sprog Girls SG12(6) 6 12:22:00 12:39:58 0:17:58
7 120 Rebecca Mathew Beaumont PS 253 Sprog Girls SG11(1) 6 12:22:00 12:41:53 0:19:53
8 110 Samantha Kallis Beaumont PS 252 Sprog Girls SG11(2) 4 12:22:00 12:36:06 0:14:06
9 100 Ané Bowman Eversdal PS 259 Sprog Girls SG11(3) 4 12:22:00 12:36:10 0:14:10
10 95 Daniela Kritzinger La Vigne Educational House PS 264 Sprog Girls SG11(4) 4 12:22:00 12:36:18 0:14:18
11 90 Holly Rose Kannemeyer Kenridge PS 263 Sprog Girls SG11(5) 4 12:22:00 12:36:24 0:14:24
12 85 Anke Human Eversdal PS 258 Sprog Girls SG11(6) 4 12:22:00 12:37:19 0:15:19
13 80 Mia Manuel Applewood PS 250 Sprog Girls SG11(7) 4 12:22:00 12:37:22 0:15:22
14 78 Anel Olivia Bosman Mikro Kuilsrivier PS 267 Sprog Girls SG11(8) 4 12:22:00 12:37:24 0:15:24
15 76 Jodi Roberts Applewood PS 251 Sprog Girls SG11(9) 4 12:22:00 12:37:36 0:15:36
16 74 Nosipho April Applewood PS 246 Sprog Girls SG12(1) 4 12:22:00 12:37:39 0:15:39
17 72 Bianca Herbst Mikro Kuilsrivier PS 266 Sprog Girls SG12(2) 4 12:22:00 12:37:41 0:15:41
18 70 Lucy Kilpin Applewood PS 247 Sprog Girls SG11(1) 4 12:22:00 12:38:55 0:16:55
19 68 Zoe De Jager Kenridge PS 262 Sprog Girls SG11(2) 2 12:22:00 12:30:07 0:08:07
20 66 Caileigh Beetge Bellville Noord PS 255 Sprog Girls SG12(1) 2 12:22:00 12:30:11 0:08:11
21 64 Grace Elliott Melkbosstrand Private PS 265 Sprog Girls SG11(1) 2 12:22:00 12:32:19 0:10:19
1 250 Tristan McGiven Curro Durbanville PS 197 Sprog Boys SB12(1) 8 11:50:00 12:06:58 0:16:58
2 200 Konrad Kotze Curro Durbanville PS 192 Sprog Boys SB12(2) 8 11:50:00 12:07:57 0:17:57
3 160 Luke Schonegevel Sweet Valley PS 238 Sprog Boys SB12(3) 8 11:50:00 12:08:51 0:18:51
4 150 Tienie Louw Durbanville PS 203 Sprog Boys SB11(1) 8 11:50:00 12:09:41 0:19:41
5 140 Lian De Jager Durbanville PS 204 Sprog Boys SB12(1) 8 11:50:00 12:09:45 0:19:45
6 130 Ruben Kleynscheldt Durbanville PS 205 Sprog Boys SB12(2) 8 11:50:00 12:09:51 0:19:51
7 120 Joshua Rhode Curro Durbanville PS 198 Sprog Boys SB12(3) 8 11:50:00 12:09:53 0:19:53
8 110 Christof Franken Buffeljagsrivier Laerskool PS 191 Sprog Boys SB12(4) 8 11:50:00 12:09:57 0:19:57
9 100 Ivan Malan Eversdal PS 212 Sprog Boys SB12(5) 8 11:50:00 12:10:07 0:20:07
10 95 Sebastian Bekker Mikro Kuilsrivier PS 223 Sprog Boys SB12(6) 8 11:50:00 12:10:17 0:20:17
11 90 Ovayo Ntsege Songo PS 233 Sprog Boys SB12(7) 8 11:50:00 12:10:22 0:20:22
12 85 Max Vermaak Beaumont PS 184 Sprog Boys SB12(8) 8 11:50:00 12:10:28 0:20:28
13 80 Gerhard Lodewyk Kruger Beaumont PS 180 Sprog Boys SB12(9) 8 11:50:00 12:11:41 0:21:41
14 78 Zack Antonie Botes Van Riebeeckstrand PS 241 Sprog Boys SB12(10) 8 11:50:00 12:12:01 0:22:01
15 76 Kamva Mtise Songo PS 234 Sprog Boys SB12(11) 8 11:50:00 12:12:03 0:22:03
16 74 Stefan Malan Applewood PS 178 Sprog Boys SB11(1) 8 11:50:00 12:12:11 0:22:11
17 72 Christopher Cook Applewood PS 177 Sprog Boys SB11(2) 8 11:50:00 12:12:22 0:22:22
18 70 Frans Ferdinand Booysen Welgemoed PS 243 Sprog Boys SB11(3) 6 11:50:00 12:07:04 0:17:04
19 68 Gino Ennion Sunningdale PS 237 Sprog Boys SB11(4) 6 11:50:00 12:07:21 0:17:21
20 66 Zander Ferreira De Hoop PS 199 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:07:29 0:17:29
21 64 Dewald Welgemoed Curro Durbanville PS 290 Sprog Boys SB12(2) 6 11:50:00 12:07:31 0:17:31
22 62 Daniel Pichon Kenridge PS 221 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:07:36 0:17:36
23 60 Ruan Jonas Bellville Noord PS 187 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:07:38 0:17:38
24 58 Henry Vorster Paarl Boys PS 231 Sprog Boys SB12(2) 6 11:50:00 12:07:48 0:17:48
25 56 Simamkele Magoqwane Songo PS 236 Sprog Boys SB12(3) 6 11:50:00 12:08:03 0:18:03
26 54 Anru Van der westhuizen Eversdal PS 209 Sprog Boys SB12(4) 6 11:50:00 12:08:07 0:18:07
27 52 Willem Joshua Van der Merwe De Hoop PS 201 Sprog Boys SB12(5) 6 11:50:00 12:08:10 0:18:10
28 50 Christiaan Human Eversdal PS 210 Sprog Boys SB12(6) 6 11:50:00 12:08:18 0:18:18
29 48 Jandre Welgemoed Curro Durbanville PS 195 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:08:19 0:18:19
30 46 Christian Lerm Bellville Noord PS 189 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:08:34 0:18:34
31 44 Eon Van Eck Eversdal PS 211 Sprog Boys SB12(2) 6 11:50:00 12:08:38 0:18:38
32 42 Isakhanya Vimba Songo PS 235 Sprog Boys SB12(3) 6 11:50:00 12:08:43 0:18:43
33 40 Leo Beaumont Applewood PS 175 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:08:48 0:18:48
34 38 Luke Janse van Rensburg De Hoop PS 200 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:08:56 0:18:56
35 36 Nicolai Hansen Mikro Kuilsrivier PS 224 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:09:01 0:19:01
36 34 Mattys Breed Wellington Prep PS 245 Sprog Boys SB11(2) 6 11:50:00 12:09:04 0:19:04
37 32 De Wet Groenewald Paarl Boys PS 226 Sprog Boys SB11(3) 6 11:50:00 12:09:17 0:19:17
38 30 David Struwig De Hoop PS 202 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:09:20 0:19:20
39 29 Luca Oberholster Paarl Boys PS 228 Sprog Boys SB12(2) 6 11:50:00 12:09:22 0:19:22
40 28 Corne Roux Kenridge PS 288 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:09:25 0:19:25
41 27 Nicolaas van Zyl Paarl Boys PS 232 Sprog Boys SB11(2) 6 11:50:00 12:09:28 0:19:28
42 26 Ethan Weyers Van Riebeeckstrand PS 240 Sprog Boys SB11(3) 6 11:50:00 12:09:31 0:19:31
43 25 Danny De Wit Familytree Leadership Academy PS 214 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:09:48 0:19:48
44 24 Otto Beukes Paarl Boys PS 229 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:09:55 0:19:55
45 23 Daniel Stephanus Albertse Familytree Leadership Academy PS 216 Sprog Boys SB11(2) 6 11:50:00 12:09:59 0:19:59
46 22 Jaydo Uys El Shaddai Christian School 208 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:10:00 0:20:00
47 21 Erik Rijnsburger Beaumont PS 185 Sprog Boys SB12(2) 6 11:50:00 12:10:02 0:20:02
48 20 Hugo James Fouche Hugenote PS 218 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:10:04 0:20:04
49 19 Michau De Wit Familytree Leadership Academy PS 213 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:10:36 0:20:36
50 18 Zuan Oberholster Paarl Boys PS 227 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:10:39 0:20:39
51 17 Gysbert Ham Familytree Leadership Academy PS 289 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:11:10 0:21:10
52 16 Steyn Terblanche Kenridge PS 219 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:11:13 0:21:13
53 15 Emile Theunissen Durbanville PS 206 Sprog Boys SB11(2) 6 11:50:00 12:11:43 0:21:43
54 14 Joshua Hickley Beaumont PS 179 Sprog Boys SB11(3) 6 11:50:00 12:12:07 0:22:07
55 13 Finn Hughes Vergezicht Private School PS 242 Sprog Boys SB11(4) 6 11:50:00 12:12:14 0:22:14
56 1 Jack De Bruin Beaumont PS 183 Sprog Boys SB11(5) 6 11:50:00 12:12:23 0:22:23
57 1 Tapiwa Nyanhete Wellington Prep PS 244 Sprog Boys SB11(6) 6 11:50:00 12:12:26 0:22:26
58 1 Legend Johnson El Shaddai Christian School 207 Sprog Boys SB12(1) 6 11:50:00 12:12:50 0:22:50
59 1 Tom Botha Applewood PS 176 Sprog Boys SB12(2) 6 11:50:00 12:12:53 0:22:53
60 1 Robert Best Bellville Noord PS 186 Sprog Boys SB11(1) 6 11:50:00 12:13:43 0:23:43
61 1 Jacques Hamman Kenridge PS 220 Sprog Boys SB11(2) 6 11:50:00 12:13:54 0:23:54
62 1 Grayson Preiss Bellville Noord PS 188 Sprog Boys SB11(3) 6 11:50:00 12:14:52 0:24:52
63 1 Benru du Toit Mikro Kuilsrivier PS 225 Sprog Boys SB12(1) 4 11:50:00 12:10:18 0:20:18
64 1 Mic Cuzzucoli Think Digital Academy PS 239 Sprog Boys SB11(1) 4 11:50:00 12:10:25 0:20:25
65 1 Stefan Dreyer Familytree Leadership Academy PS 217 Sprog Boys SB11(2) 2 11:50:00 11:57:30 0:07:30
1 250 Ryan Koorzen Eversdal PS 273 Sub Junior Boys PS JBP(1) 5 12:45:00 13:07:30 0:22:30
2 200 Henri Coetzee Durbanville PS 272 Sub Junior Boys PS JBP(2) 5 12:45:00 13:08:24 0:23:24
3 160 Daniël Steyn Hugenote PS 274 Sub Junior Boys PS JBP(3) 5 12:45:00 13:08:57 0:23:57
4 150 Simeon Corrigan Wellington Prep PS 286 Sub Junior Boys PS JBP(4) 5 12:45:00 13:09:05 0:24:05
5 140 Erik Van Zyl Hugenote PS 275 Sub Junior Boys PS JBP(5) 5 12:45:00 13:09:19 0:24:19
6 130 Le Roux Terblanche Paarl Boys PS 280 Sub Junior Boys PS JBP(6) 5 12:45:00 13:10:56 0:25:56
7 120 Graeme Veitch Applewood PS 270 Sub Junior Boys PS JBP(7) 5 12:45:00 13:12:47 0:27:47
8 110 Mtomboti Sandile Langabuya PS 276 Sub Junior Boys PS JBP(8) 4 12:45:00 13:07:49 0:22:49
9 100 Luyolo Ndwamba Songo PS 281 Sub Junior Boys PS JBP(9) 4 12:45:00 13:08:32 0:23:32
10 95 Stefan Hansen Mikro Kuilsrivier PS 278 Sub Junior Boys PS JBP(10) 4 12:45:00 13:09:07 0:24:07
11 90 Yongama Mdletye Songo PS 282 Sub Junior Boys PS JBP(11) 4 12:45:00 13:09:37 0:24:37
12 85 Hanno de Wet De Hoop PS 271 Sub Junior Boys PS JBP(12) 4 12:45:00 13:11:19 0:26:19
13 80 Wessel Maritz Overberg PS 298 Sub Junior Boys PS JBP(13) 4 12:45:00 13:11:52 0:26:52
14 78 Luka Breed Wellington Prep PS 287 Sub Junior Boys PS JBP(14) 4 12:45:00 13:13:12 0:28:12
15 76 Arnou Schlechter Vergezicht Private School PS 284 Sub Junior Boys PS JBP(15) 4 12:45:00 13:13:32 0:28:32
16 74 Ramotholo  Lihle Langabuya PS 277 Sub Junior Boys PS JBP(16) 3 12:45:00 13:08:56 0:23:56
17 72 Diamond Lutho Langabuya PS 279 Sub Junior Boys PS JBP(17) 3 12:45:00 13:09:44 0:24:44
1 250 Lisa Conradie De Hoop PS 78 Sub Junior Girls PS JGP(1) 3 12:20:00 12:35:05 0:15:05
2 200 Khanya Xhapha Songo PS 87 Sub Junior Girls PS JGP(2) 3 12:20:00 12:36:35 0:16:35
3 160 Karli Erasmus De Hoop PS 79 Sub Junior Girls PS JGP(3) 3 12:20:00 12:36:58 0:16:58
4 150 Miecke Kinnear Gene Louw PS 534 Sub Junior Girls PS JGP(4) 3 12:20:00 12:37:45 0:17:45
5 140 Dominique Taljaard Mikro Kuilsrivier PS 86 Sub Junior Girls PS JGP(5) 3 12:20:00 12:39:46 0:19:46
6 130 Bobe Achumile Langabuya PS 85 Sub Junior Girls PS JGP(6) 3 12:20:00 12:40:12 0:20:12
7 120 Robin Lintnaar Applewood PS 76 Sub Junior Girls PS JGP(7) 3 12:20:00 12:41:11 0:21:11
8 110 Mavumengwana Zukanye Langabuya PS 84 Sub Junior Girls PS JGP(8) 3 12:20:00 12:41:40 0:21:40
9 100 Xola Athandwe Langabuya PS 83 Sub Junior Girls PS JGP(9) 2 12:20:00 12:36:14 0:16:14
10 95 Sthonga Iviwe Langabuya PS 82 Sub Junior Girls PS JGP(10) 2 12:20:00 12:36:26 0:16:26
11 90 Kwili  Siphesihle Langabuya PS 81 Sub Junior Girls PS JGP(11) 2 12:20:00 12:36:42 0:16:42

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Kenridge PS Western Cape 26 684 1716 2400
Beaumont PS Western Cape 29 1275 873 2148
Applewood PS Western Cape 26 1045 826 1871
Eversdal PS Western Cape 19 1217 606 1823
Durbanville PS Western Cape 11 820 550 1370
Mikro Kuilsrivier PS Western Cape 17 613 584 1197
Curro Durbanville PS Western Cape 9 870 320 1190
Langabuya PS Western Cape 10 362 525 887
Paarl Boys PS Western Cape 15 801 0 801
Songo PS Western Cape 8 454 330 784
Familytree Leadership Academy PS Western Cape 13 705 0 705
De Hoop PS Western Cape 7 271 410 681
Bellville Noord PS Western Cape 12 238 237 475
Hugenote PS Western Cape 4 320 150 470
Durbanville Preparatory Western Cape 5 400 0 400
Sunningdale PS Western Cape 2 318 0 318
Van Riebeeckstrand PS Western Cape 6 286 0 286
Wellington Prep PS Western Cape 5 263 0 263
Slot van die Paarl Western Cape 2 164 0 164
Elkanah House PS Western Cape 1 0 160 160
Sweet Valley PS Western Cape 1 160 0 160
Totius PS Western Cape 2 158 0 158
Gene Louw PS Western Cape 1 0 150 150
SACS College PS Western Cape 1 110 0 110
Buffeljagsrivier Laerskool PS Western Cape 1 110 0 110
La Vigne Educational House PS Western Cape 1 0 95 95
Vergezicht Private School PS Western Cape 2 89 0 89
St Cyprians PS Western Cape 1 0 85 85
Think Digital Academy PS Western Cape 2 1 80 81
Overberg PS Western Cape 1 80 0 80
Sun Valley PS Western Cape 1 74 0 74
Welgemoed PS Western Cape 1 70 0 70
Melkbosstrand Private PS Western Cape 1 0 64 64
Robertson Logos Christian PS Western Cape 1 38 0 38
Stellenbosch PS Western Cape 1 30 0 30
El Shaddai Christian School Western Cape 2 23 0 23