Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 250 SEITSHIRO DHLUDHLU Curro Academy The Blyde 104 SUB JUNIOR GIRLS PS (2) 4 09:00:00 10:29:34 1:29:34
1 250 Alwande Mthembu Curro Academy Cosmo City 98 SUB JUNIOR BOYS PS JBH(1) 6 09:00:00 11:32:29 2:32:29
2 200 Funanani Mudau Not set 94 SUB JUNIOR BOYS PS JBH(2) 6 09:00:00 11:32:34 2:32:34
3 160 SIYAMTHANDA MDINISO Curro Academy Wilgeheuwel 18 SUB JUNIOR BOYS PS (1) 5 09:00:00 10:02:57 1:02:57
4 150 DIMPHO MALEMA Curro Academy The Blyde 106 SUB JUNIOR BOYS PS (2) 5 09:00:00 10:06:26 1:06:26
5 140 MAROTHODI MARAKALALA Curro Academy The Blyde 21 SUB JUNIOR BOYS PS (3) 5 09:00:00 10:06:38 1:06:38
6 130 OBAKENG SETSHEDI Curro Academy Cosmo City 91 SUB JUNIOR BOYS PS (4) 5 09:00:00 11:32:53 2:32:53
7 120 FELTON EZAKA Curro Academy The Blyde 11 SUB JUNIOR BOYS PS (5) 4 09:00:00 10:01:26 1:01:26
8 110 MOUTLWATSI MOKOENA Curro Academy The Blyde 8 SUB JUNIOR BOYS PS (6) 3 09:00:00 10:03:54 1:03:54
9 100 BONCANA DANKE Curro Academy The Blyde 50 SUB JUNIOR BOYS PS (7) 3 09:00:00 10:58:21 1:58:21
10 95 NATHI MAKOMANE Curro Academy The Blyde 46 SUB JUNIOR BOYS PS (8) 2 09:00:00 11:00:14 2:00:14
1 250 Osego Samane Curro The Blyde 132 SPROG GIRLS SG(1) 4 11:20:00 11:32:08 0:12:08
2 200 isabella jacobs Kingdom Preparatory School 131 SPROG GIRLS (1) 3 11:20:00 11:32:00 0:12:00
1 250 Oratile Tshoga Curro Academy Wilgeheuwel 66 SPROG BOYS SB(1) 4 09:00:00 11:32:20 2:32:20
2 200 ORATILE BOSCH Curro Academy Cosmo City 51 SPROG BOYS (1) 4 09:00:00 11:32:56 2:32:56
3 160 Femi Mogodi Kingdom Preparatory School 57 SPROG BOYS (2) 4 09:00:00 11:35:53 2:35:53
1 250 Lwandle Ndhlovu Curro Academy Wilgeheuwel 116 NIPPER GIRLS NG(1) 5 09:00:00 10:29:10 1:29:10
2 200 Valentina Jacobs Kingdom Preparatory School 120 NIPPER GIRLS (1) 5 09:00:00 10:29:40 1:29:40
3 160 Seetja Mahlogo Kingdom Preparatory School 119 NIPPER GIRLS NG(1) 5 09:00:00 10:29:57 1:29:57
4 150 Nsovo Rikhotso Curro Midrand Sagewood 117 NIPPER GIRLS NG(2) 5 09:00:00 10:31:31 1:31:31
1 250 SAMUKELO MABUNDA Curro Academy Protea Glen 43 NIPPER BOYS (1) 5 09:00:00 10:56:13 1:56:13
2 200 ATO TONYANE Curro Academy The Blyde 36 NIPPER BOYS (2) 5 09:00:00 10:59:16 1:59:16
3 160 LETLOTLO DIRE Curro Academy The Blyde 35 NIPPER BOYS (3) 4 09:00:00 10:57:05 1:57:05
4 150 RORISANG TAUNYANE Curro Academy Protea Glen 48 NIPPER BOYS (4) 4 09:00:00 10:57:08 1:57:08
5 140 MORENA NYATHI Curro Academy Protea Glen 49 NIPPER BOYS (5) 4 09:00:00 10:58:54 1:58:54
6 130 Khaya Shabalala Curro Academy The Blyde 40 NIPPER BOYS NB(1) 3 09:00:00 10:52:00 1:52:00
1 250 KAMOGELO RAPAO Curro Academy The Blyde 109 SUB NIPPER GIRLS (1) 6 08:00:00 10:29:07 2:29:07
1 250 Reatlegile Losaba Curro Academy The Blyde 23 SUB NIPPER BOYS SNB(1) 5 08:00:00 10:00:59 2:00:59
2 200 Uminathi Zwane Curro Academy The Blyde 7 SUB NIPPER BOYS SNB(2) 5 08:00:00 10:01:08 2:01:08
3 160 Sandile Sibanda Curro Academy Wilgeheuwel 14 SUB NIPPER BOYS SNB(3) 5 08:00:00 10:01:43 2:01:43
4 150 Kgosi Sekgaolela Curro The Blyde 3 SUB NIPPER BOYS SNB(4) 4 08:00:00 10:57:35 2:57:35
5 140 OARONA MUSHI Kingdom Preparatory School 15 SUB NIPPER BOYS (1) 3 08:00:00 10:01:32 2:01:32
6 130 Bokang Kweyama Curro Thatchfield 12 SUB NIPPER BOYS SNB(1) 1 08:00:00 08:59:56 0:59:56
7 120 Liam Janse van Rensburg Kingdom Preparatory School 22 SUB NIPPER BOYS (1) 1 08:00:00 09:50:56 1:50:56
1 250 Fedi Letsoalo Meridian Cosmo HS 194 FUN MEN JM(1) 5 09:00:00 11:31:16 2:31:16
2 200 Kuhlula Shipalana Not set 173 FUN MEN JM(2) 5 09:00:00 11:31:55 2:31:55
3 160 ishmael bhebhe Curro Academy Cosmo City 192 FUN MEN (1) 4 09:00:00 11:28:27 2:28:27
4 150 sizwe maimela Curro Academy Cosmo City 190 FUN MEN (2) 2 09:00:00 11:24:57 2:24:57
5 140 ORIA SIZWE Not set 190 FUN MEN (3) 2 09:00:00 11:24:57 2:24:57
6 130 PHILA MTHIMTHULA Curro Academy Cosmo City 200 FUN MEN (4) 2 09:00:00 11:30:09 2:30:09
1 250 Konrad Janse van Rensburg Kingdom Preparatory School 213 BOYS 5 (5) 2 09:00:00 09:56:53 0:56:53

Provisional School Results (High Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Meridian Cosmo HS Gauteng South 1 250 0 250

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Curro Academy The Blyde Gauteng North 13 1505 650 2155
Kingdom Preparatory School Gauteng North 7 670 560 1230
Curro Academy Cosmo City Gauteng South 6 1020 0 1020
Curro Academy Wilgeheuwel Gauteng South 3 410 250 660
Curro Academy Protea Glen Gauteng South 3 540 0 540
Curro The Blyde Gauteng North 2 150 250 400
Curro Academy Wilgeheuwel Western Cape 1 160 0 160
Curro Midrand Sagewood Gauteng North 1 0 150 150
Curro Thatchfield Gauteng North 1 130 0 130