Pos Points Name School RaceNo Race Cat Laps Start Time Finish Time Time
1 250 Audriana Januarie Bottelary Primary School 29 SUB JUNIOR GIRLS PS JGP(1) 3 10:21:00 10:35:11 0:14:11
1 250 Shane Swanepoel Bottelary Primary School 77 SUB JUNIOR BOYS PS JBP(1) 4 10:38:00 10:52:39 0:14:39
2 200 Ethan Williams Not set 70 SUB JUNIOR BOYS PS JBH(1) 4 10:38:00 10:55:05 0:17:05
3 160 Christiano Lewis Bottelary Primary School 74 SUB JUNIOR BOYS PS JBP(1) 4 10:38:00 10:56:05 0:18:05
4 150 Joson Lee Viljoen Not set 80 SUB JUNIOR BOYS PS JBH(1) 3 10:38:00 10:53:39 0:15:39
1 250 Anel Olivia Bosman Mikro Kuilsrivier PS 12 SPROG GIRLS SG(1) 3 10:21:00 10:33:00 0:12:00
2 200 Isabella Jacobus Curro Brackenfell PS 395 SPROG GIRLS SG(2) 3 10:21:00 10:33:14 0:12:14
3 160 Layla Moses Bottelary Primary School 35 SPROG GIRLS SG(3) 3 10:21:00 10:34:19 0:13:19
4 150 Kayleigh Moses Bottelary Primary School 31 SPROG GIRLS SG(4) 3 10:21:00 10:35:30 0:14:30
5 140 Kim Volmink Bottelary Primary School 27 SPROG GIRLS SG(5) 3 10:21:00 10:35:33 0:14:33
6 130 Mercia Slingers Bottelary Primary School 72 SPROG GIRLS (1) 3 10:21:00 10:38:05 0:17:05
7 120 Shiloh Faviers Bottelary Primary School 75 SPROG GIRLS (2) 2 10:21:00 10:47:45 0:26:45
1 250 Konrad Kotze Not set 461 SPROG BOYS SB(1) 4 10:38:00 10:49:36 0:11:36
2 200 Sebastian Bekker Mikro Kuilsrivier PS 56 SPROG BOYS SB(2) 4 10:38:00 10:50:37 0:12:37
3 160 Grayson Preiss Bellville Noord PS 25 SPROG BOYS SB(3) 4 10:38:00 10:51:25 0:13:25
4 150 Ruan Jonas Bellville Noord PS 48 SPROG BOYS SB(4) 4 10:38:00 10:51:35 0:13:35
5 140 Adrianne Oersons Bottelary Primary School 28 SPROG BOYS SB(5) 4 10:38:00 10:52:54 0:14:54
6 130 Gihano Keyser Not set 78 SPROG BOYS SB(6) 4 10:38:00 10:55:04 0:17:04
7 120 Ethan Warries Bottelary Primary School 73 SPROG BOYS (1) 4 10:38:00 10:55:09 0:17:09
8 110 Bradley Engelbrecht Bottelary Primary School 71 SPROG BOYS (2) 4 10:38:00 10:56:41 0:18:41
9 100 Robert Best Bellville Noord PS 17 SPROG BOYS SB(1) 3 10:38:00 10:50:51 0:12:51
10 95 Anrique Scheepers Bellville Noord PS 51 SPROG BOYS SB(2) 3 10:38:00 10:52:11 0:14:11
11 90 Rico Redelinghuys Bellville Noord PS 23 SPROG BOYS SB(3) 3 10:38:00 10:53:00 0:15:00
12 85 Gavin Johnson Bottelary Primary School 32 SPROG BOYS SB(4) 2 10:38:00 10:49:39 0:11:39
1 250 Isabelle Bekker Mikro Kuilsrivier PS 58 NIPPER GIRLS NG(1) 3 10:00:00 10:14:18 0:14:18
2 200 Ruby Jacobus Curro Brackenfell PS 396 NIPPER GIRLS NG(2) 3 10:00:00 10:16:04 0:16:04
3 160 Kayleigh Arendse Curro Brackenfell PS 54 NIPPER GIRLS NG(3) 3 10:00:00 10:18:11 0:18:11
4 150 Leah De Bod Curro Brackenfell PS 392 NIPPER GIRLS (1) 3 10:00:00 10:19:20 0:19:20
5 140 Carla Haylett Bellville Noord PS 67 NIPPER GIRLS NG(1) 3 10:00:00 10:19:25 0:19:25
6 130 Eljonay Bobbejee Not set 79 NIPPER GIRLS NG(2) 3 10:00:00 10:19:51 0:19:51
7 120 Adyasha Patnaik Curro Brackenfell PS 82 NIPPER GIRLS (1) 3 10:00:00 10:21:14 0:21:14
8 110 Cathrine Lakay Bottelary Primary School 76 NIPPER GIRLS (2) 2 10:00:00 10:20:02 0:20:02
1 250 Liam Taljaard Mikro Kuilsrivier PS 43 NIPPER BOYS NB(1) 3 10:00:00 10:10:21 0:10:21
2 200 Rohan Robyn Mikro Kuilsrivier PS 16 NIPPER BOYS NB(2) 3 10:00:00 10:10:45 0:10:45
3 160 Heinie Van Niekerk Mikro Kuilsrivier PS 462 NIPPER BOYS NB(3) 3 10:00:00 10:12:11 0:12:11
4 150 Owen van Niekerk Durbanville Preparatory 38 NIPPER BOYS NB(4) 3 10:00:00 10:12:30 0:12:30
5 140 Damian Booysen Bottelary Primary School 34 NIPPER BOYS NB(5) 3 10:00:00 10:14:15 0:14:15
6 130 Mikhail Nell Curro Brackenfell PS 45 NIPPER BOYS NB(6) 2 10:00:00 10:11:22 0:11:22
1 250 Diyani Kotze Not set 394 SUB NIPPER GIRLS SNG(1) 2 09:44:00 09:51:09 0:07:09
2 200 Isabella Mong Stellenbosch PS 400 SUB NIPPER GIRLS SNG(2) 2 09:44:00 09:51:49 0:07:49
3 160 Nina Lombard Bellville Noord PS 46 SUB NIPPER GIRLS SNG(3) 2 09:44:00 09:53:55 0:09:55
4 150 Dané De Bod Curro Brackenfell PS 393 SUB NIPPER GIRLS (1) 1 09:44:00 09:53:12 0:09:12
5 140 Emma Bates Curro Brackenfell PS 52 SUB NIPPER GIRLS SNG(1) 1 09:44:00 09:55:30 0:11:30
1 250 Lourens Rocher Reddam House PS - Durbanville 50 SUB NIPPER BOYS SNB(1) 2 09:43:00 09:49:10 0:06:10
2 200 Hugo Francois Bosman Mikro Kuilsrivier PS 14 SUB NIPPER BOYS SNB(2) 2 09:43:00 09:49:19 0:06:19
3 160 Franqu Van Der Merwe Totius PS 63 SUB NIPPER BOYS SNB(3) 2 09:43:00 09:49:24 0:06:24
4 150 Finnley Pienaar Curro Durbanville PS 465 SUB NIPPER BOYS (1) 2 09:43:00 09:49:48 0:06:48
5 140 Kenrique Moses Bottelary Primary School 30 SUB NIPPER BOYS SNB(1) 2 09:43:00 09:49:55 0:06:55
6 130 Lee Angus Douries Bottelary Primary School 36 SUB NIPPER BOYS SNB(2) 2 09:43:00 09:50:09 0:07:09
7 120 Mason Fourie Curro Durbanville PS 40 SUB NIPPER BOYS SNB(3) 2 09:43:00 09:50:14 0:07:14
8 110 Logan Kriek Durbanville Preparatory 11 SUB NIPPER BOYS SNB(4) 2 09:43:00 09:50:22 0:07:22
9 100 Stefan De Waal Bellville Noord PS 42 SUB NIPPER BOYS SNB(5) 2 09:43:00 09:52:09 0:09:09
10 95 Kyle Preiss Bellville Noord PS 26 SUB NIPPER BOYS SNB(6) 2 09:43:00 09:53:56 0:10:56
11 90 Oliver Samuels Curro Brackenfell PS 39 SUB NIPPER BOYS SNB(7) 2 09:43:00 09:54:51 0:11:51
12 85 Liam Best Bellville Noord PS 18 SUB NIPPER BOYS SNB(8) 2 09:43:00 09:56:45 0:13:45
13 80 Nate Cammisa Curro Durbanville PS 62 SUB NIPPER BOYS SNB(9) 1 09:43:00 09:46:02 0:03:02
14 78 Samuel Ensil Curro Brackenfell PS 66 SUB NIPPER BOYS SNB(10) 1 09:43:00 09:52:13 0:09:13

Provisional School Results (Primary Schools)

School Region Entrants Points (M) Points (F) Points (Total)
Bottelary Primary School Western Cape 16 1025 1310 2335
Mikro Kuilsrivier PS Western Cape 7 1010 500 1510
Curro Brackenfell PS Western Cape 10 298 1120 1418
Bellville Noord PS Western Cape 10 875 300 1175
Curro Durbanville PS Western Cape 3 350 0 350
Durbanville Preparatory Western Cape 2 260 0 260
Reddam House PS - Durbanville Western Cape 1 250 0 250
Stellenbosch PS Western Cape 1 0 200 200
Totius PS Western Cape 1 160 0 160