Provisional Results for Klapmuts Cup Trail Run

Category:

Race Pos Name Race RaceNo Cat Age Start Time Scans Finish Time Time Pace min/km
(Min:Sec)
1 Conor O' Shea 5 km Under 18 1025 SJB 7 (M) 08:45:00 1 09:09:00 0:24:00 4:48
1 Rowena Uppington 5 km 1048 SW 35 (F) 08:45:00 1 09:10:00 0:25:00 5:00
3 Raymond Collins 5 km 1013 VM 45 (M) 08:45:00 1 09:12:00 0:27:00 5:24
2 Ray Bruwer 5 km 1001 VM 47 (M) 08:45:00 1 09:12:00 0:27:00 5:24
2 Ruhan Crafford 5 km Under 18 1004 JB 16 (M) 08:45:00 1 09:13:00 0:28:00 5:36
4 Koos La Cock 5 km 1037 VM 44 (M) 08:45:00 1 09:15:00 0:30:00 6:00
3 Jordan Harze 5 km Under 18 1051 SJB 9 (M) 08:45:00 1 09:16:00 0:31:00 6:12
5 Leon Howell 5 km 1049 MM 51 (M) 08:45:00 1 09:17:00 0:32:00 6:24
6 Lisa Barter 5 km 1016 VW 46 (F) 08:45:00 1 09:19:00 0:34:00 6:48
1 Dylan Mc Ewan 7.5 km 1249 EM 22 (M) 08:30:00 1 09:04:00 0:34:00 4:32
4 Jenique Louw 5 km Under 18 1045 JG 18 (F) 08:45:00 1 09:22:00 0:37:00 7:24
5 Liam O' Shea 5 km Under 18 1027 SJB 10 (M) 08:45:00 1 09:22:00 0:37:00 7:24
2 Albert Burger 7.5 km 1256 EM 23 (M) 08:30:00 1 09:07:00 0:37:00 4:56
4 Matthew Knoetze 7.5 km 1265 SV 36 (M) 08:30:00 1 09:08:00 0:38:00 5:04
7 Jayde Oates 5 km 1017 VW 40 (F) 08:45:00 1 09:23:00 0:38:00 7:36
3 Chantal Hulley 7.5 km 1240 VW 45 (F) 08:30:00 1 09:08:00 0:38:00 5:04
5 CLINTON LOGIE 7.5 km 1344 MM 57 (M) 08:30:00 1 09:09:00 0:39:00 5:12
8 Hans Hugo 5 km 1010 MM 69 (M) 08:45:00 1 09:24:00 0:39:00 7:48
11 Antoinette Tigar 5 km 1031 MW 51 (F) 08:45:00 1 09:25:00 0:40:00 8:00
9 ELNA LOGIE 5 km 1041 MW 55 (F) 08:45:00 1 09:25:00 0:40:00 8:00
10 Marius Kruger 5 km 1034 VM 44 (M) 08:45:00 1 09:25:00 0:40:00 8:00
6 Kim da Silva Fernandes 7.5 km 1264 EW 28 (F) 08:30:00 1 09:11:00 0:41:00 5:28
12 Christine Botha 5 km 1021 SW 32 (F) 08:45:00 1 09:26:00 0:41:00 8:12
14 Lisinda Samuel 5 km 1039 MW 59 (F) 08:45:00 1 09:27:00 0:42:00 8:24
13 Mapule Maragela 5 km 1003 SW 39 (F) 08:45:00 1 09:27:00 0:42:00 8:24
15 Amira Quinlan 5 km 1012 VW 42 (F) 08:45:00 1 09:28:00 0:43:00 8:36
18 Ronel Burger 5 km 1029 VW 47 (F) 08:45:00 1 09:29:00 0:44:00 8:48
17 Mia Street 5 km 1014 SW 36 (F) 08:45:00 1 09:29:00 0:44:00 8:48
19 Bianca Auret 5 km 1009 EW 26 (F) 08:45:00 1 09:29:00 0:44:00 8:48
16 Cludine Phillips 5 km 1042 SW 33 (F) 08:45:00 1 09:29:00 0:44:00 8:48
9 Gys Muller 7.5 km 1327 SV 33 (M) 08:30:00 1 09:15:00 0:45:00 6:00
10 David Samuel 7.5 km 1203 VM 41 (M) 08:30:00 1 09:15:00 0:45:00 6:00
7 Marlette Burger 7.5 km 1214 SW 36 (F) 08:30:00 1 09:15:00 0:45:00 6:00
8 Stephen Mitchell 7.5 km 1228 SV 31 (M) 08:30:00 1 09:15:00 0:45:00 6:00
20 Johan Crafford 5 km 1028 MM 55 (M) 08:45:00 1 09:31:00 0:46:00 9:12
21 Adriana Hagen 5 km 1030 VW 46 (F) 08:45:00 1 09:31:00 0:46:00 9:12
11 Madeleine Nel 7.5 km 1307 SW 38 (F) 08:30:00 1 09:17:00 0:47:00 6:16
12 Danielle Du plooy 7.5 km 1348 EW 27 (F) 08:30:00 1 09:17:00 0:47:00 6:16
22 Francis Uppongton 5 km 1046 MW 58 (F) 08:45:00 1 09:32:00 0:47:00 9:24
6 Matthew Uppington 5 km Under 18 1047 SJB 12 (M) 08:45:00 1 09:33:00 0:48:00 9:36
23 Margot Hugo 5 km 1024 VW 45 (F) 08:45:00 1 09:33:00 0:48:00 9:36
13 Tracy De Lange 7.5 km 1251 VW 48 (F) 08:30:00 1 09:19:00 0:49:00 6:32
14 ANJA LAREMAN 7.5 km 1328 EW 27 (F) 08:30:00 1 09:20:00 0:50:00 6:40
15 Mark Bellinger 7.5 km 1261 MM 62 (M) 08:30:00 1 09:20:00 0:50:00 6:40
16 Francini van Staden 7.5 km 1340 SW 33 (F) 08:30:00 1 09:20:00 0:50:00 6:40
24 Juanette Esterhuysen 5 km 1018 EW 24 (F) 08:45:00 1 09:35:00 0:50:00 10:00
17 Dolf Groenewald 7.5 km 1323 VM 40 (M) 08:30:00 1 09:21:00 0:51:00 6:48
18 Tjasa Bole Rentel 7.5 km 1226 SW 39 (F) 08:30:00 1 09:22:00 0:52:00 6:56
26 Cheryl Crow 5 km 1043 VW 49 (F) 08:45:00 1 09:38:00 0:53:00 10:36
25 Esmalene Jantjies 5 km 1040 SW 38 (F) 08:45:00 1 09:38:00 0:53:00 10:36
22 Lize King 7.5 km 1341 SW 30 (F) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
23 Abdullah Solomon 7.5 km 1201 MM 62 (M) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
24 Lafras Dunn 7.5 km 1311 SV 33 (M) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
25 Bianca Ritchie 7.5 km 1250 EW 25 (F) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
21 Karen Skopelitis 7.5 km 1306 VW 40 (F) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
20 Annelene Dunn 7.5 km 1310 SW 32 (F) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
19 Anton Uys 7.5 km 1315 MM 58 (M) 08:30:00 1 09:24:00 0:54:00 7:12
27 Patrick Quinlan 5 km 1007 MM 72 (M) 08:45:00 1 09:40:00 0:55:00 11:00
26 Chris Groenewald 7.5 km 1318 MM 50 (M) 08:30:00 1 09:25:00 0:55:00 7:20
27 Anna Olivier 7.5 km 1216 VW 41 (F) 08:30:00 1 09:26:00 0:56:00 7:28
1 Henrico Nothnagel 7.5 km Under 18 1206 JB 17 (M) 08:30:00 1 09:27:00 0:57:00 7:36
28 Angelique Labuschagne 7.5 km 1202 EW 20 (F) 08:30:00 1 09:27:00 0:57:00 7:36
29 Cato Louw 7.5 km 1399 EW 26 (F) 08:30:00 1 09:28:00 0:58:00 7:44
30 Francois Zietsman 7.5 km 1200 EM 26 (M) 08:30:00 1 09:28:00 0:58:00 7:44
28 Kiara Potts 5 km 1008 SW 31 (F) 08:45:00 1 09:43:00 0:58:00 11:36
32 Jill de Villiers 7.5 km 1330 VW 45 (F) 08:30:00 1 09:29:00 0:59:00 7:52
31 Leane Morgan 7.5 km 1241 SW 38 (F) 08:30:00 1 09:29:00 0:59:00 7:52
33 Louisa Groenewald 7.5 km 1317 VW 45 (F) 08:30:00 1 09:30:00 1:00:00 8:00
34 Karen Pawley 7.5 km 1334 VW 43 (F) 08:30:00 1 09:31:00 1:01:00 8:08
35 Maritza Van den Heuvel 7.5 km 1304 VW 43 (F) 08:30:00 1 09:31:00 1:01:00 8:08
36 Margie Richter Wilmot 7.5 km 1324 MW 53 (F) 08:30:00 1 09:32:00 1:02:00 8:16
1 Stephanie Bellinger 12.5 km 1422 MW 57 (F) 08:15:00 1 09:18:00 1:03:00 5:02
37 Marius Swanepoel 7.5 km 1326 MM 59 (M) 08:30:00 1 09:33:00 1:03:00 8:24
29 Tasneem Bray 5 km 1019 SW 37 (F) 08:45:00 1 09:48:00 1:03:00 12:36
2 Tracey Chiappini-Young 12.5 km 1404 VW 46 (F) 08:15:00 1 09:18:00 1:03:00 5:02
3 Jeanine Amsel 12.5 km 1423 VW 48 (F) 08:15:00 1 09:18:00 1:03:00 5:02
38 Andrew Walmsley 7.5 km 1254 VM 42 (M) 08:30:00 1 09:34:00 1:04:00 8:32
39 Michelle Compton 7.5 km 1314 SW 35 (F) 08:30:00 1 09:35:00 1:05:00 8:40
4 Charl Jooste 12.5 km 1434 SV 34 (M) 08:15:00 1 09:20:00 1:05:00 5:12
5 Lyndon Hearn 12.5 km 1401 VM 41 (M) 08:15:00 1 09:21:00 1:06:00 5:16
40 Tanielle Nass 7.5 km 1266 VW 41 (F) 08:30:00 1 09:37:00 1:07:00 8:56
7 Dominic Benito 12.5 km 1405 VM 48 (M) 08:15:00 1 09:23:00 1:08:00 5:26
6 Marais Hoon Hoon 12.5 km 1400 VM 48 (M) 08:15:00 1 09:23:00 1:08:00 5:26
41 Sarah Walmsley 7.5 km 1331 SW 34 (F) 08:30:00 1 09:38:00 1:08:00 9:04
8 Steph Kruger 12.5 km 1415 SV 32 (M) 08:15:00 1 09:23:00 1:08:00 5:26
10 Rachelle Smith 12.5 km 1405 SW 31 (F) 08:15:00 1 09:24:00 1:09:00 5:31
9 Este Kok 12.5 km 1414 SW 30 (F) 08:15:00 1 09:24:00 1:09:00 5:31
11 Dale Edwards 12.5 km 1410 EM 27 (M) 08:15:00 1 09:25:00 1:10:00 5:36
1 Martin von Fintel 15 km 1619 EM 21 (M) 08:00:00 1 09:11:00 1:11:00 4:44
1 Jade Bremner 12.5 km Under 18 1406 JG 16 (F) 08:15:00 1 09:27:00 1:12:00 5:45
2 Andries Aucamp 15 km 1629 VM 40 (M) 08:00:00 1 09:13:00 1:13:00 4:52
42 ESTELLA NEETHLING 7.5 km 1332 SW 38 (F) 08:30:00 1 09:43:00 1:13:00 9:44
13 Scott Dowle 12.5 km 1411 VM 45 (M) 08:15:00 1 09:29:00 1:14:00 5:55
12 Jason Bergmann 12.5 km 1403 VM 44 (M) 08:15:00 1 09:29:00 1:14:00 5:55
3 Nicholas Goosen 15 km 1601 SV 33 (M) 08:00:00 1 09:16:00 1:16:00 5:04
14 Carike Lambrechts 12.5 km 1443 VW 44 (F) 08:15:00 1 09:31:00 1:16:00 6:04
15 Warric Ritchie 12.5 km 1451 SV 30 (M) 08:15:00 1 09:33:00 1:18:00 6:14
16 Jacques Smith 12.5 km 1403 SV 30 (M) 08:15:00 1 09:33:00 1:18:00 6:14
4 Quintin Van Dyk 15 km 1644 SV 35 (M) 08:00:00 1 09:19:00 1:19:00 5:16
17 Nadia Ross 12.5 km 1428 SW 38 (F) 08:15:00 1 09:34:00 1:19:00 6:19
5 Andrew Hetherington 15 km 1655 VM 42 (M) 08:00:00 1 09:20:00 1:20:00 5:20
18 Anton Krause 12.5 km 1426 MM 50 (M) 08:15:00 1 09:36:00 1:21:00 6:28
6 Jonathan Edmunds 15 km 1639 EM 26 (M) 08:00:00 1 09:22:00 1:22:00 5:28
19 Matthew Dwyer 12.5 km 1607 MM 55 (M) 08:15:00 1 09:38:00 1:23:00 6:38
8 Marisa Agnello 15 km 1666 SW 39 (F) 08:00:00 1 09:24:00 1:24:00 5:36
7 Riaan Nieuwoudt 15 km 1615 MM 55 (M) 08:00:00 1 09:24:00 1:24:00 5:36
9 Ivor Wright 15 km 1635 SV 33 (M) 08:00:00 1 09:24:00 1:24:00 5:36
22 Lilize Diener 12.5 km 1433 SW 30 (F) 08:15:00 1 09:39:00 1:24:00 6:43
20 TW Van Zyl 12.5 km 1432 SV 32 (M) 08:15:00 1 09:39:00 1:24:00 6:43
21 Christelle Bremner 12.5 km 1407 VW 45 (F) 08:15:00 1 09:39:00 1:24:00 6:43
11 Mike Harcourt 15 km 1616 MM 66 (M) 08:00:00 1 09:25:00 1:25:00 5:40
10 Beyers Hoek 15 km 1669 VM 41 (M) 08:00:00 1 09:25:00 1:25:00 5:40
26 Hayley Jackson 12.5 km 1409 EW 26 (F) 08:15:00 1 09:41:00 1:26:00 6:52
12 Nicolette Brouwer 15 km 1608 MW 51 (F) 08:00:00 1 09:26:00 1:26:00 5:44
23 Wade Potts 12.5 km 1402 EM 28 (M) 08:15:00 1 09:41:00 1:26:00 6:52
25 CORNELL VAN EEDEN 12.5 km 1444 EM 25 (M) 08:15:00 1 09:41:00 1:26:00 6:52
24 Ninke Botes 12.5 km 1445 EW 28 (F) 08:15:00 1 09:41:00 1:26:00 6:52
27 Jasco Jacobs 12.5 km 1448 SV 34 (M) 08:15:00 1 09:42:00 1:27:00 6:57
44 Remi Du preez 7.5 km 1257 SV 33 (M) 08:30:00 1 09:58:00 1:28:00 11:44
43 irina Vlad 7.5 km 1258 SW 30 (F) 08:30:00 1 09:58:00 1:28:00 11:44
28 Jane Wilson 12.5 km 1439 SW 30 (F) 08:15:00 1 09:43:00 1:28:00 7:02
13 Willem Visser 15 km 1610 MM 50 (M) 08:00:00 1 09:28:00 1:28:00 5:52
29 Henry McGregor 12.5 km 1455 SV 31 (M) 08:15:00 1 09:44:00 1:29:00 7:07
14 Marius Du Plessis 15 km 1643 EM 28 (M) 08:00:00 1 09:29:00 1:29:00 5:56
30 Rowen Markie 12.5 km 1412 VW 44 (F) 08:15:00 1 09:46:00 1:31:00 7:16
31 Fiona Bergmann 12.5 km 1436 VW 43 (F) 08:15:00 1 09:47:00 1:32:00 7:21
2 Dylan Krause 12.5 km Under 18 1425 SJB 14 (M) 08:15:00 1 09:47:00 1:32:00 7:21
33 John Clark 12.5 km 1440 VM 48 (M) 08:15:00 1 09:49:00 1:34:00 7:31
3 Nathan Venter 12.5 km Under 18 1441 SJB 13 (M) 08:15:00 1 09:49:00 1:34:00 7:31
32 Juliet Krause 12.5 km 1427 VW 47 (F) 08:15:00 1 09:49:00 1:34:00 7:31
16 Kallie Fernhout 15 km 1677 SV 34 (M) 08:00:00 1 09:35:00 1:35:00 6:20
15 Monique Marais 15 km 1638 VW 44 (F) 08:00:00 1 09:35:00 1:35:00 6:20
17 Neil Stapelberg 15 km 1618 EM 24 (M) 08:00:00 1 09:36:00 1:36:00 6:24
18 PAUL BUCKLAND 15 km 1640 MM 56 (M) 08:00:00 1 09:36:00 1:36:00 6:24
34 Rafeek Abdurahman 12.5 km 1447 VM 45 (M) 08:15:00 1 09:51:00 1:36:00 7:40
19 Sumyne du Preez 15 km 1602 VW 40 (F) 08:00:00 1 09:37:00 1:37:00 6:28
20 Lloyd Macfarlane 15 km 1646 VM 47 (M) 08:00:00 1 09:37:00 1:37:00 6:28
21 Helen Twemlow 15 km 1611 VW 47 (F) 08:00:00 1 09:39:00 1:39:00 6:36
35 Natasha Dyers 12.5 km 1417 SW 39 (F) 08:15:00 1 09:55:00 1:40:00 8:00
36 Marko Viktor 12.5 km 1437 SV 35 (M) 08:15:00 1 09:56:00 1:41:00 8:04
23 Peter Watson 15 km 1605 MM 67 (M) 08:00:00 1 09:41:00 1:41:00 6:44
22 Willi Von Borstel 15 km 1675 MM 50 (M) 08:00:00 1 09:41:00 1:41:00 6:44
25 Tertius Kruger 15 km 1620 SV 32 (M) 08:00:00 1 09:43:00 1:43:00 6:52
24 Soraiya Verjee 15 km 1606 VW 42 (F) 08:00:00 1 09:43:00 1:43:00 6:52
37 Rosalie Richfield 12.5 km 1449 MW 67 (F) 08:15:00 1 09:58:00 1:43:00 8:14
27 Beverley O' Shea 15 km 1637 VW 44 (F) 08:00:00 1 09:44:00 1:44:00 6:56
28 Stephanus Smit 15 km 1659 MM 56 (M) 08:00:00 1 09:44:00 1:44:00 6:56
26 Marie Barnard 15 km 1603 MW 60 (F) 08:00:00 1 09:44:00 1:44:00 6:56
38 Faizel Geldenhuys 12.5 km 1431 SV 38 (M) 08:15:00 1 09:59:00 1:44:00 8:19
29 Janine Colling 15 km 1642 SW 34 (F) 08:00:00 1 09:45:00 1:45:00 7:00
30 Albane Dary 15 km 1624 EW 22 (F) 08:00:00 1 09:45:00 1:45:00 7:00
33 Jacques van der Nest 15 km 1625 SV 38 (M) 08:00:00 1 09:46:00 1:46:00 7:04
32 Tania van der Nest 15 km 1626 SW 37 (F) 08:00:00 1 09:46:00 1:46:00 7:04
31 William Lilly 15 km 1645 VM 44 (M) 08:00:00 1 09:46:00 1:46:00 7:04
34 Mariska Lilly 15 km 1652 VW 44 (F) 08:00:00 1 09:46:00 1:46:00 7:04
35 Cythna Engelbrecht 15 km 1670 SW 35 (F) 08:00:00 1 09:49:00 1:49:00 7:16
38 Michelle Gouws 15 km 1682 MW 52 (F) 08:00:00 1 09:50:00 1:50:00 7:20
36 Natasha Kruger 15 km 1641 VW 45 (F) 08:00:00 1 09:50:00 1:50:00 7:20
39 Dawn Lubbe 15 km 1636 VW 48 (F) 08:00:00 1 09:50:00 1:50:00 7:20
37 Dean Botha 15 km 1628 MM 53 (M) 08:00:00 1 09:50:00 1:50:00 7:20
39 Mogamad Nawawie Slarmie 12.5 km 1446 VM 46 (M) 08:15:00 1 10:08:00 1:53:00 9:02
40 Carey Booysen 12.5 km 1419 SW 37 (F) 08:15:00 1 10:10:00 1:55:00 9:12
40 Sonya Smit 15 km 1657 MW 51 (F) 08:00:00 1 09:56:00 1:56:00 7:44
41 Julie Knapp 12.5 km 1438 VW 47 (F) 08:15:00 1 10:15:00 2:00:00 9:36
42 Veronica van Staden 12.5 km 1429 SW 36 (F) 08:15:00 1 10:15:00 2:00:00 9:36
42 Leon Visser 15 km 1662 VM 49 (M) 08:00:00 1 10:03:00 2:03:00 8:12
41 Trudie Cremer 15 km 1664 VW 40 (F) 08:00:00 1 10:03:00 2:03:00 8:12
43 Melanie Fourie 12.5 km 1442 SW 36 (F) 08:15:00 1 10:21:00 2:06:00 10:04
44 Reenen Kok 12.5 km 1413 SV 30 (M) 08:15:00 1 10:23:00 2:08:00 10:14
43 ZAHEER ALEXANDER 15 km 1613 SV 36 (M) 08:00:00 1 10:09:00 2:09:00 8:36
45 Hannah Truter 15 km 1676 EW 26 (F) 08:00:00 1 10:10:00 2:10:00 8:40
44 Anlerie Truter 15 km 1632 MW 55 (F) 08:00:00 1 10:10:00 2:10:00 8:40
46 Jackie Goosen 15 km 1673 MW 57 (F) 08:00:00 1 10:17:00 2:17:00 9:08
47 YUSRIE SALIE 15 km 1612 SV 37 (M) 08:00:00 1 10:21:00 2:21:00 9:24
48 Mike Goosen 15 km 1671 MM 61 (M) 08:00:00 1 10:22:00 2:22:00 9:28
49 Salma Alexander 15 km 1617 SW 31 (F) 08:00:00 1 10:23:00 2:23:00 9:32
50 Sanet Du toit 15 km 1631 MW 50 (F) 08:00:00 1 10:23:00 2:23:00 9:32
45 Julian Richfield 12.5 km 1450 MM 68 (M) 08:15:00 1 10:39:00 2:24:00 11:31
51 Sam Beckley 15 km 1600 EW 28 (F) 08:00:00 1 10:26:00 2:26:00 9:44
52 Tanja Odendaal 15 km 1674 EW 27 (F) 08:00:00 1 10:50:00 2:50:00 11:20